fbpx

Чому напередодні свята Трійці відбувається особливе вшанування за тих кого немає з нами

11 червня 2022 року, напередодні свята Святої Трійці у православних настає Троїцька батьківська субота, спеціальний день, коли поминають не лише рідних, а й усіх “від початку століття, з часів Адама”. Саме тому до назви батьківської суботи додають слово “вселенська”, тому повна назва Троїцька вселенська батьківська субота. Цей день є для багатьох важким, особливо у цей час

Відмінна особливість Троїцької вселенської батьківської суботи в тому, що в цей день у храмах загальноцерковною молитвою вшановують і тих, хто не встиг перед покаятися, не отримав християнського поховання: загиблих у битвах, зниклих безвісти, загиблих – у горах, вогні, воді, під час стихійних лих і інше.

Справа в тому, що на Трійцю, або, як урочисто кажуть у Церкві, у День Святої Трійці ми відзначаємо подію зішестя Святого Духа на апостолів. На Трійцю ми не просто згадуємо про Святого Духа, ми весь час говоримо про Його життєдайну силу. Про те, що Святий Дух за Своєю Божественною природою не має ані меж, ані перешкод.

Тому, щоб нагадати нам усім, підкреслити, що Святий Дух діє і на мертвих, і на живих, що у Бога всі живі, напередодні свята Трійці і встановили особливу всесвітню батьківську суботу, названу Троїцькою.

Святий Василь Великий, який склав молитви вечірні Дня Святої Трійці, каже в них, що Господь особливо в цей день бажає приймати лише молитви за тих кого вже немає з нами назавжди.

You cannot copy content of this page