Чому не святкують 40 років? Все залежить від ставлення людини до свого сорокаріччя

Чому не святкують 40 років?Джерело:

Забобонні люди стверджують, що святкувати сорокаріччя, особливо, якщо справа стосується чоловіків, – це дуже погана прикмета. Причину повір’я люди зазвичай не можуть пояснити. Але ж вона існує, і навіть не одна, тому варто розібратися в цьому питанні.

Сорокаріччя – серйозний рубіж , настає так звана «криза середнього віку», в зв’язку з якою закономірно з’являється безліч забобонів і повір’їв. Одне з них стосується того, що цю знаменну дату ні в якому разі не можна відзначати.

І, до речі, в цьому випадку грають роль не тільки забобони, але і інші чинники, які залежать вже від особливостей цього віку і від ставлення людини до свого сорокаріччя.

Читайте також:Чому так важливо часто усміхатися

В першу чергу, сорок років – це така вікова межа, яка налаштовує людину на інше ставлення до себе. І справді, сорок років знаходиться зовсім поруч з півстолітнім рубіжем, коли людина починає аналізувати накопичений життєвий досвід, підводить перші життєві підсумки. Це час, коли у деяких людей з’являються онуки, а значить старість зовсім поруч.

Це насторожує, і тому сорокаріччя не є уже особливо приємною і радісною датою.

Остаточно зрозуміло, чому сорок років не святкує прекрасна стать: нікому з жінок не хочеться згадувати про свій вік, підраховувати зморшки, що виникли невідомо звідки, немов спеціально «у свято», і слухати фальшиві «А ти виглядаєш, ну – просто на 25!».

І навіть якщо постійно повторювати приказку «в сорок п’ять баба – ягідка оп’ять», ясна річ, що молодшою не станеш. Саме тому буде особливо зрозуміло, якщо жінка не захоче відзначати своє сорокаріччя і «пропустить» цю дату.

З іншого боку, таке упереджене ставлення викликає і символіка числа «сорок» з Біблійної точки зору. Сорок днів  душі мандрують по землі, сорок років блукання ізраїльського народу в пустелі, сорок днів Великого посту.

Астрологічні і язичницькi поняття тут також зіграли не малу роль. Наприклад , в магії карт Таро 40 – число лиxа.