fbpx

Чому повинен обов’язково бути останній айфон, куплений в кредит, а не просто телефон, доступний тобі по грошах? Чому потрібно півжиття розплачуватися з банком за дорогу машину, а не купити дешевше, але за свої гроші?

Мене завжди дивували люди, які живуть невідповідно до своїх достатків, і не тому, що я з сім’ї зі скромним достатком. У нас з сестрою завжди було все необхідне, батьки ніколи не брали в борг, завжди розраховували на те, що самі зароблять, і нас так привчили.

Пишу це я не з заздрості до того, у кого є дорога машина або будинок, я не знаю, скільки заробляє ця людина і мене це не цікавить. Просто дратують знайомі і родичі, які з подивом і навіть зневагою ставляться до інших людей, що живуть не так, як вони.

У мене немає машини, я купила собі велосипед, їжджу на роботу, а у вихідні з друзями в парку катаємося. Моя тітка (батькова рідна сестра) відразу ж видала: «а Віка купила собі машину, а ти чому собі не купиш, який толк з цього велосипеда». Я знаю, що машина для Віки куплена в кредит і виплачують за неї батьки, при цьому відмовляючи собі у всьому.

Ми з сестрою склалися і купили на річницю весілля батькам путівку, щоб відпочили і світ подивилися. Тітка, дізнавшись про це, сказала, що це викинуті на вітер гроші і можна було витратити їх на щось корисне. В її розумінні корисні речі – це норкова шуба або золото.

Подруга виходила заміж, зажадала у нареченого шикарне весілля (при тому, що жити ніде і зараз з маленькою дитиною знімають квартиру), влізли в борги, батьки виплачують досі. При цьому, коли народила сина, сказала, що чоловік пообіцяв їй за це сережки з діамантами, вона сама якось йому про це натякнула. На день народження попросила дорогий телефон, ні, щоб на дитину витратити ці гроші або відкласти на свою квартиру. Її чоловік працює на двох роботах, щоб забезпечити сім’ю і її запити, часто сваряться через те, що він пізно приходить і мало їй допомагає з дитиною.

Чому для більшості людей матеріальні цінності важливіші за все, щоб всім показати, що ти можеш собі це дозволити. А як вони дісталися, не має значення. Чому повинен обов’язково бути останній айфон, куплений в кредит, а не просто телефон, доступний тобі по грошах? Чому потрібно півжиття розплачуватися з банком за дорогу машину, а не купити дешевше, але за свої гроші? Напевно, тому що для таких людей важливіше показати, що вони не гірше за всіх інших, так і грають один з одним наввипередки, не побачивши в житті справжніх цінностей.

Фото pixabay.com

You cannot copy content of this page