fbpx

Чому в Іринин день, 18 травня, не можна їсти хліб, а відповідальні справи варто довірити жінкам

Цього дня спостерігали за першим поливом: якщо земля ввібрала багато води, то літо буде посушливим. Сьогодні, 18 травня, згадують Ірину Македонську. Вітають цього дня Ірин, Арін, Орись.

Ірина Македонська відома тим, що вона є першою жінкою, яку шанують у лику великомучеників. Дівчинка народилася в сім’ї язичницького правителя Лікіня. Завдяки її наставнику Апеліану, вона прийняла християнство. Після того, як її батько покинув пост правителя, його змінив Седекія, який почав гоніння на християн. Однак, незважаючи на всі тopтури і кaтyвання над Іриною, вона прожила довге життя, і навчилася зцілювати людей від різних хвopоб.

Цього люди продовжували займатися розсадою овочів. Цим зазвичай займалися тільки жінки, і так, щоб ніхто не міг їх побачити. Вважалося, що чоловік таку роботу виконає – рослини зійдуть, але плодів не принесуть. Був обряд: господиня садить перший паросток капусти. Накриває його горщиком, а горщик застеляє білою скатертиною. Потім, по краях розсаджують кропиву, яка повинна злякати всю нечисть і шкідників. При цьому мовили: “Кропиву — чортам, капусту — нам!”.

У день Аріни розсадниці в селах починали проводити посадку капусти, огірків. Однак існувало повір’я, згідно з яким, під час цього процесу не можна їсти хліб – в іншому випадку кури виклюють всю розсаду. Также 18 травня спостерігали за першим поливом і дивилися: якщо земля ввібрала багато води, то літо буде посушливим. Якщо ж вода залишилася на поверхні грунту, то буде досить мокра погода в літні місяці.

Читайте також: Трійця 2018: які трави мають бути в святковому букеті і що з ним слід зробити?

Народні прикмети на 18 травня:

Птахи щебетати перестали – чекай грозу та дощ

Розсада багато води вбирає – прикмета до того, що буде сухим покіс. Якщо, навпаки, грунт не вбирає в себе воду, то влітку буде багато дощів

Негода в цей день – буде врожай хліба

Гусак 18 травня в сухому місці чепуриться – скоро настануть холоди. Якщо ж він чистить пір’ячко у воді, то буде тепла погода

Йде дощ з перервами – чекай погіршення погоди

Великі хмари рухаються з Півдня на Північ – буде дощ найближчим часом

Кішка траву їсть – прикмета, що скоро дощ піде.

Джерело.

You cannot copy content of this page