fbpx

Чому жінці не можна першою хрестити дівчинку?

У нашій культурі існує величезна кількість прикмет, яким багато людей беззаперечно слідують. З приводу хрещення, зокрема, теж є безліч повір’їв, тому багатьох цікавить, чому не можна хрестити першу дівчинку. Варто уточнити, що дана прикмета стосується лише жінок, а значить, чоловіки можуть сміливо забути про неї.

Хоча чоловіків і так менше стосуються різного роду забобони. Відповіддю на питання, чому жінці не можна першу хрестити дівчинку, є той факт, що нібито хрещениця відніме у хресної майбутнє щастя в шлюбі, більш того, швидше за все, дівчина ніколи не вийде заміж.

На противагу існує ще одне повір’я, що, вперше ставши хресною хлопчика, жінка в майбутньому знайде своє щастя і обов’язково матиме свою сім’ю.

Є ще одна прикмета, яка пояснює, чому не можна першу хрестити дівчинку незаміжній дівчині. Якщо вірити їй, то маля може перейняти долю майбутньої хресної мами, а значить, на цю роль варто вибирати щасливу і заміжню жінку.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Забобон чи правда?
Наскільки правдиві ці думки, судити лише тому, хто ними керується, але варто зауважити, що у християнстві, немає жодних заборон на подібне хрещення.

А от відмова від запрошення батьків стати хрещеною, по-перше, може дуже образити їх, а по-друге, у всі часи вважалася ганьбою.

Крім вже сказаного, була ще одна цікава англійська прикмета, що пояснює, чому дівчині не можна першу хрестити дівчинку. В стародавній Англії вважали, що охрещена перша дівчинка відбере у другого хлопчика всю його рослинність, позбавивши бороди і вусів. Зараз подібне повір’я викличе лише посмішку, а в ті часи такі молоді люди вважалися прислужниками диявoлa.

Читайте також: В які дні жінці не можна йти до церкви

Як бачимо, будь-яка прикмета актуальна лише свій час, а головне, найчастіше з боку виглядає просто смішно і безглуздо. Але вірити їй чи ні – кожна людина вирішує самa.

Джерело.

You cannot copy content of this page