fbpx

Чи можна дарувати хрестик: правила, які потрібно знати щоб не принести неприємності і не скopoтити життя

До подарунків з релігійним підтекстом слід ставитися з граничною обережністю. Виявляється, такі речі, подаровані недоброзичливцем, можуть принести неприємності і навіть скоpoтити життя. За старих часів вважалося, що натільний хрестик володіє особливою силою. Не дивно, що саме ним користувалися ті, хто наводив вpoки.

У сучасному світі до натільного хреста ставляться з трепетом і любов’ю. І багатьох хвилює питання: чи можна дарувати хрестик? Як і в будь-якому іншому питанні, народні прикмети і думка церкви розходяться. У цій ситуації дарувальник повинен усвідомлювати всю важливість того, що відбувається. Тому перш ніж купувати хрестик в подарунок, експерти  пропонують зіставити факти і вибрати для себе єдино вірне рішення. Джерело

Народні прикмети про натільний хрестик

Забобонні люди пояснюють заборону на такий подарунок за допомогою відразу декількома прикметами.

1. Символ віри і любові, який побував у чужих руках, здатний увібрати в себе чужу долю, а потім перенести її на нового власника. Разом з подарунком до людини перейдуть хвороби і невдачі.

2. Навіть якщо людина дарує хрестик з щирими і добрими помислами і чистими побажаннями, сама передача хрестика з рук в руки порівнюється з ритуалом «покладання хреста». Іншими словами, дарувальник покладає на іншу людину всі тяготи свого життя, відбираючи у іншого його щастя.

3. У народі вірять, що кожен несе свій хрест і вибирати його повинен сам. Настільки важливе заняття в минулому ніколи не довіряли стороннім.

Чи можна дарувати хрестик: думка церкви

Служителі церкви несхвально ставляться до будь-яких забобонів, тим більше до прикмет, які пов’язані з вірою. Вони радять православним не звертати увагу на подібні помилки. Православний хрестик – це не талісман, а предмет, що символізує віру і любов до Господа. Його можна дарувати без всяких побоювань за себе і близьких людей.

1. Дарувати хрестик на хрестини – звичайна традиція. Такий подарунок розглядається як бажання людини стати для свого ближнього духовним наставником і прищепити йому почуття любові до Господа.

2. Цілком природно, якщо ви хочете подарувати хрестик близькому родичу. Такий подарунок завжди говорить про найдобріші побажання. Разом з подарованим хрестиком до людини переходить і благословення Боже.

Читайте також: Вознесіння – особливе свято. У цей світлий день молитви, наділені чудотворною силою, допоможуть знайти щастя і залучити удачу

3. Добре, якщо таким подарунком обмінюються закохані, скріплюючи свої почуття перед Богом.

4. Подарувати хрестик молодшій людині або дитині – значить передати йому частину свого досвіду і мудрості. Таким подарунком ви поставите невидиму, але надзвичайно сильний захист, захистивши людину від зла.

Єдине, що повинно насторожити, так це спонтанний подарунок від незнайомої людини. Не варто приймати його, як не варто дарувати хрестик чужим людям.

You cannot copy content of this page