Чи можна дарувати ікони і як правильно це робити, щоб не нашкодити. Відповідь церкви

Православна ікона – відмінний подарунок, який підсилює духовний зв’язок людей. Але перш ніж вручити такий подарунок, необхідно упевнитися в вірі людини. Адже якщо вона далека від православної віри, то такий презент не потішить її або, що ще гірше, завдасть шкоди.

Чи можна дарувати ікони: народні прикмети і забобони

Можливо, ви не раз чули про те, що ікона, подана в дар, може принести бiди і накликати тяготи на людину. Наші предки досить серйозно ставилися до цього забобону, через що в основному самі купували собі освячений образ. Їх стpах був заснований на наступних прикметах. Джерело

У минулі часи люди вважали, що саме через святі образи недоброзичливці наводять вpоки. А оскільки святиню зберігали на самому видному місці, то негатив вражав людей набагато швидше і завдавав сім’ї величезної шкоди. З цієї причини ікони брали в дар тільки з рук найближчих: батьків, братів, сестер, дітей, бабусь і дідусів.

Існує й інша прикмета, яка говорить: не можна приймати в подарунок ікони, вишиті або намальовані звичайною людиною. На думку наших прабабусь, через ікони, зроблені простими людьми, не можна звертатися до Господа. Багато і до цього дня вважають виготовлення ікон людиною, не пов’язаним з церквою, великим гріхом.

Однак служителі церкви пояснюють: будь-яка вишита або намальована ікона може стати справжньою. Для цього її необхідно віднести до церкви, щоб священик освятив рукотворний образ. Після освячення він стане справжнім списком будь-якої православної ікони, яку можна придбай в церковній лавці.

Є й інші, більш радісні прикмети. Наприклад, подарувати ікону новонародженому або тільки що хрещеній дитині – значить благословити її на довге і безтурботне життя. Принести святий лик в якості подарунка хворому – посприяти якнайшвидшому одужанню.

У народній історії є чимало випадків, коли подарована ікона допомагала людині стати щасливішою. Що ж з цього приводу кажуть церковнослужителі?

Читайте також: Сильна молитва до Богородиці за дітей. Її мають читати усі батьки

Думка церкви

На думку священнослужителів, ікона – чудовий подарунок на будь-яку урочисту подію, будь то весілля, народження малюка, переїзд, ювілей. Ікону можна подарувати і без будь-якого приводу, адже це глибокий прояв найдобріших почуттів. Тим більше, що ікона перетвориться в особистий талісман.

Всі священнослужителі впевнені, що ікона виганяє з душі людини гнів, лють, заздрість. Саме з цієї причини церква схвалює такі подарунки, адже вони допомагають людині зблизитися з Господом.

У минулому подарувати ікону міг далеко не кожен, адже святині оброблялися золотом і дорогоцінним камінням. На сьогоднішній день навіть найпростіший спосіб нітрохи не поступається за значимістю і духовним наповненням розкішно оформленим іконам. Найголовніше – перед врученням освятити подарунок в церкві, а ще краще – порадитися з священиком при виборі ікони.