Чи можна нести штучні квіти на кдaдoвище і що про це каже церква?

Церква закликає відмовитися від штучних квітів на цвuнтapях. Пластмасова краса недовговічна та шкідлива.

Ми почали забувати, що Провідна неділя – це не світський раут, а тиха молитва за помepлими. В цей день ми вшановуємо пам’ять про близьких, а не влаштовуєм конкурс на дорожчий букет.

Про шкоду від таких квітів у Церкві говорять вже вкотре поспіль. Духівники постійно звертаються до вірних із закликом не нести штучних квітів на мoгuлu родичів. Але старання їхні поки що не увінчуються успіхом.

Практика прикрашання мoгuл пластиковими квітами не має жодного церковного чи богословського обґрунтування. В період Великого посту питання штучних квітів набуває особливого загострення, бо кожен піде прибирати на цвuнтapі та прикрашати мoгuлu своїх рідних. Таке явище дуже шкідливе.

Читайте також: Сильна молитва про захист і охорону, яку має прочитати кожен саме у Вербну неділю

«Така практика прикрашання мoгuл пластиковими квітами не має жодного церковного чи богословського обґрунтування. Аргументованої відповіді у такій потребі не дасть ніхто», – зауважує керівник Бюро УГКЦ з питань екології Володимир Шеремета.

Хорошою альтернативою для пластмасових прикрас є живі квіти. Саджанці братиків, конвалії, барвінку та інших квітів на ваш смак, стануть довговічною і приємною композицією в пам’ять про ваших близьких. Так, живі квіти потребують додаткового догляду, але ж помepлих рідних і близьких вшановувати потрібно не раз у рік.