Чи можна приймати ікону у подарунок чи дарувати її комусь

Багато хто цікавиться, чи можна дарувати та приймати в подарунок ікону. Для віруючої людини питання релігії дуже важливі. Ікона – це святиня, яка оберігає людину та захищає її від усіляких негараздів.

У народі є забобони, за якими святий образ не можна приймати в подарунок або ж комусь презентувати. Потрібно знати, звідки коріння цього повір’я.

У давнину люди були язичниками, які поклонялися багатьом Богам. Люди вважали, що образ Бога має велику силу. Той, хто його дарує, може використати цю силу у своїх цілях. Батьки навіть робили різні обряди з іконами і вірили в те, що вони здатні нашкодити тому, кому дарують святий образ.

У духовних лідерів інша думка з цього приводу. Вони вважають, що забобони від лукавого, а тому не варто у них вірити. З релігійної точки зору, подарунок у вигляді святого лику – це добрий знак, який показує повагу обдарованому. Представники православної віри позитивно ставляться до таких презентів, вони не заборонені.

Однак його слід дарувати з чистими намірами та з найтеплішими побажаннями. Крім того, робити подарунок у вигляді святого лика не варто тим, хто має іншу релігію, а також невіруючим. Навряд чи вони гідно оцінять подібний презент. Перед тим, як зробити такий подарунок, рекомендується сходити до церкви та освятити його. Крім того, варто правильно вибрати образ святого, який буде захисником для людини.

Такий презент буде особливо актуальним у такі свята, як Великдень, Різдво та інші. Доречно також дарувати лик у день народження людини.