fbpx

Чи можна відзначати 40 років жінці? Заборони від наших предків

День народження – одне з найяскравіших свят. І, звичайно ж, круглі дати прийнято відзначати бурхливим торжеством. Але багато людей цікавляться питанням про те, чи можна відзначати 40 років жінці. Адже існує маса повір’їв і забобонів, які забороняють святкувати цю дату.

Насправді 40-річний ювілей оточений справжньою таємницею. Прийнято вважати, що в жодному разі не можна святкувати цей день. Езотерики і просто забобонні люди надають десятки самих різних пояснень, які так чи інакше забороняють влаштовувати торжество в цей день. Деякі люди свято вірять, що якщо відкрито відзначити сороковий день народження, то це може привести до страшного нещастя в житті ювіляра.

То чи можна відзначати 40 років жінці? Чи існують докази тих найстрашніших бід, які трапляються, якщо порушити це негласне правило? Відповіді на ці питання будуть цікаві багатьом.

40-річний ювілей і культура стародавніх народів

Насправді далеко не у всіх народів цифра 40 вважалася поганим знаком. Наприклад, слов’яни користувалися 40-річної системі числення. Крім того, “сорок” було кількісної міркою.

Якщо копнути ще глибше і згадати про такі древні цивілізації, як Греція і Рим, то можна дізнатися, що 40-річний ювілей люди святкували в колі близьких друзів. 40 років вважалося моментом світанку сили і розуму, але разом з тим і початком старості й кінця. Справа в тому, що в ті далекі часи постійних воєн небагатьом щасливчикам вдавалося прожити більше п’ятдесяти років. Деякі народи вважали, що немає необхідності привертати увагу до старості.

Природно, зараз всі ці доводи не настільки істотні. Завдяки розвитку медицини середній вік людини значно збільшився.

40 років з точки зору релігії

Багато людей в питанні про те, чи можна відзначати 40 років жінці, посилаються на релігію. Адже ні для кого не секрет, що число 40 дуже важливо для християнської історії і традицій. Наприклад, прийнято вважати, що саме сорок днів дyша людини після смeрті поневіряється по землі. А ще єврейський народ сорок років бродив по пустелі, Ісус Христос 40 днів перебував у пустелі. Стільки ж днів тривав Всесвітній потоп.

Жінці після пoлoгів протягом сорока днів заборонено відвідувати храм – тільки після закінчення цього терміну вона може вважатися чистою.

Так, це число є важливим в релігії. Але всі ці факти зовсім не пояснюють заборону на святкування дня народження.

Зворотний бік медалі

Варто розглянути й інший бік питання. Так, всі вищеописані події, так чи інакше, закінчувалися добре (навіть потоп вважається символом очищення від гріха і створення нового, більш досконалого світу).

Крім того, християнство категорично забороняє всілякі народні забобони. Якщо ви запитаєте у священика про те, чи святкують жінки 40 років, він, швидше за все, здивується. Незважаючи на численні посилання на Святе Письмо, Біблія не забороняє святкувати цей ювілей. Більш того, віра в подібні прикмети суворо засуджується.

До речі, якщо ви цікавитеся питанням про те, чи відзначають 40 років жінки, то вам варто дізнатися і ще про один факт. Спочатку цей ювілей заборонялося святкувати саме чоловікам – для представників сильної статі він вважався переломним. А от жінок це правило абсолютно не стосувалося.

Чому не можна святкувати сорокаріччя? Точка зору езoтериків

Деякі сучасні мaги, чaклуни і вoрожки посилаються на нумерологію. Але ця цифра не несе в собі негативного значення. Наприклад, число 4 символізує творення. 40 років в нумерології позначає якусь трансформацію розуму, зміна сприйняття і світогляду. Так, сорок років – це важливо, але про те, що його не можна святкувати, інформації немає.

Деякі езoтерики пов’язують повір’я з містичними властивостями карт ТАРО, де числу 40 відповідає старший аркан “Смeрть”. Позначається карта буквою “М”, якій відповідає число 4.

40-річний ювілей і традиції інших народів

Безумовно, можна поцікавитися традиціями і культурою інших народів. Наприклад, жителі Німеччини навряд чи чули про подібне повір’я. А от у Японії число 4 (в нумерології число 40 дорівнює 4 +0) вважається знаком смeрті. Деякі особливо забобонні східні жителі не святкують не тільки сорокаріччя, а й будь-який день народження, в якому присутній четвірка. Інші відмовляються жити на четвертому поверсі або у будинку під номером “чотири”.

Тому якщо ви запитаєте, чu святкують 40 років жінки Сходу, то можна сміливо сказати, що тут все залежить від традицій і виховання.

Є люди, які посилаються на мусульманські традиції – вони 40-річчя точно не святкують. Так само як і всі інші дні народження. У їх релігії та культури подібного поняття немає. Навіть сам пророк Мухамед не відзначав подібні дати. Присвятити торжество собі значить вознести себе вище Аллаха. З іншого боку, багато мусульманські сім’ї відзначають дні народження у великому колі родичів, але без музики і спиртного, зрозуміло.

Що трапиться, якщо відсвяткувати день народження?

Безумовно, безліч людей не святкують свої 40 років. Чому не можна відзначати жінці настільки важливу дату? Вважається, що сорокарічний рубіж – це переломний момент. Веселощі в цей час може привернути увагу вищих сил і, відповідно, викликати їх невдоволення.

Деякі ворoжки, езoтерики і забoбонні люди загрожують страшними хвoробами, нещастями і неймовірними стрaжданнями тим представницям прекрасної стaті, які все-таки зважилися на свято. А навіть якщо з самою іменинницею нічого не трапиться, то це лише тому, що її горе перейшло на близького друга.

Чи існують докази подібних упереджень? Безумовно, можна знайти людей, які після сорокового дня народження зіткнулися з проблемами і нещастями. Але i не менше тих, хто весело відсвяткував такий знаменний день і залишився живий-здоровий разом з усіма близькими людьми.

40 років: особливості вікової фізіології та психології

Раз вже ми розглянули стародавні традиції та повір’я, то непогано б поцікавитися думкою науковців. Що кажуть психологи про дату 40 років? Чому не можна відзначати жінці це свято? Погоджуються чи дослідники з подібною точкою зору?

Відразу ж варто сказати, що сорокарічний ювілей – це важливий рубіж з точки зору як фізіології , так і психології. Після 40 років стан здоров’я нерідко починає погіршуватися, так само як і самопочуття. Організм жінки зазнає зміни і готується до нового етапу – менoпаузu (хоча вона може наступити набагато пізніше), який позбавляє можливості нарoджувати дітей. Крім того, досить часто починають проявлятися різні хронічні захворювання. З’являється помітна сивина, шкіра вже не така пружна, покрита дрібними зморшками – віра у власну привабливість починає танути. Природно, подібні зміни не можуть не відбитися на психічному стані жінки.

З іншого боку, приблизно в цьому віці відбувається якась ментальна трансформація. Людина ставає дійсно зрілою. Нерідко жінки в 40 років озираються на пройдений шлях і оцінюють свої досягнення, згадують про помилки. На жаль, далеко не кожна леді може похвалитися дійсно важливими звершеннями або справдженими мріями. Подібний аналіз буквально вибиває грунт з-під ніг, адже приходить розуміння, що часу і можливостей залишилося не так і багато.

Багато жінок погано переносять дату в 40 років. Святкувати чи ні – вирішуйте самі. Психологи стверджують, що нічого поганого в торжестві немає. Навпаки, спілкування з близькими і коханими людьми допоможе уникнути депресії. З іншого боку, тут діють закони самонавіювання – якщо ви вірите, що за веселощами прийде покарання, то, швидше за все, його ви й отримаєте, причому воно може прийти в різній формі.

Як відзначити 40 років жінці?

Читайте також: Чому взагалі не можна відзначати 40-річний ювілей

Що робити, якщо ви все-таки боїтеся накликати біду? У таких випадках ювілей 40 років жінці варто відсвяткувати в домашній обстановці. Кажуть, що рідні стіни будуть захищати іменинницю від негативної енергетики. Крім того, зберіть лише близьких родичів і друзів – якщо ви забобонні, то не варто організовувати гучну вечірку з кількома десятками гостей.

Деякі люди радять під час торжества не згадувати про його причини. Наприклад, виголошувати тости на честь “початку п’ятого десятка” або “прощання з 39-річчям”. В крайньому випадку, можна влаштувати якусь тематичну вечірку або зібратися, щоб відзначити якесь церковне свято. До речі, ви завжди можете перенести вечірку на інший день – це зробить усі прикмети і забобони несуттєвими.

У кожному разі, не варто покладатися на одні лише забобони – для початку вивчіть різні точки зору і зробіть відповідні висновки. Адже більшість пояснень цієї прикмети абсолютно нічого не доводять, а деякі буквально “притягнуті за вуха”.

Джерело.

You cannot copy content of this page