Чи можна жінці заходити до храму без хустки?

Жінка в храмі покриває голову не заради Бога, а заради людей. Храм – дім молитви, ми молимося Богу, тому все в храмі вказує на Нього: немає ніяких зображень, крім ікон, не звучить ніякої музики, крім церковних співів і т. д.

Краса неминуче привертає до себе увагу. Ця особливість психології людини теж використовується в храмі для створення молитовного настрою. Кожна гарна річ або зображення, покликані прославляти Творця всієї краси – Бога, відображати Його і тільки Його красу. У храмі має панувати тільки Божа краса, а значить, краса жіночих волосся повинна бути прикрита. Джерело.

Волею-неволею, люди які прийшли в храм, відволікаються, бачачи перед очима пишні окрашано – завиті зачіски, які феєрично розсипаються, а значить, втрачають молитовний настрій. Тому, щоб не красти у людей хвилини спілкування з Богом, не затуляти красою свого волосся краси Божої, жінка покриває голову.

Читайте також: Стрітенські свічки – потужний обepіг, який повинен бути в кожному домі: коли слід запалити свічку

Таким чином, хустка на голові жінки у церкві – знак турботи про ближніх, про тих, хто перебуває у храмі. Я допускаю, що Богу все одно, в хустці або без хустки молиться жінка. Але Йому точно не все одно, як ми ставимося до оточуючих.

Всі ми сподіваємося бути почутими Богом у своїх молитвах. Але як можна розраховувати на чуйність з боку Бога, якщо самі ми неуважні і не чутливі до оточуючих? Адже Христос говорив: «Якою мірою міряєте; такою і вам будуть міряти» (Мф. 7, 2). Ось тому, присутність або відсутність хустки на голові, може вплинути і на результат молитви.