fbpx

Чи перейде Україна на літній час: переведення годинників 2021

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Датою переходу на літній час визначено останню неділю березня.

Згідно із документом, у ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня, українці мають перевести час, перемістивши стрілки годинників на одну годину вперед. Зробити це потрібно о 3:00. Таким чином, за рахунок переведення годинників спати доведеться на годину менше.

Навіщо переводять стрілки годинників

Переведення годинників на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день й довше працювати. Робиться це, як пояснюється, з метою економії енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці та часу.

Водночас багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу. Адже на противагу економії електроенергії виставляється шкода для організму людини й інші чинники.

В Україні восени 2020 року у Верховній Раді ініціювали законопроект про скасування переведення годинників. На початку березня 2021 року парламент ухвалив у першому читанні відповідний проект закону.

You cannot copy content of this page