fbpx
Поради

Чим можна підживлювати кімнатні рослини: 10 кращих добрив

Улюблений фікус скидає листя, а папороть побіліла, хоча для цього немає видимих причин… Згадайте, коли ви востаннє їх “годували”. І не чекайте, що вони будуть здоровими і міцними, якщо ви робили це давно.

Добрива для кімнатних рослин в домашніх умовах можна використовувати найрізноманітніші.

Читайте також: Як правильно підживлювати орхідею: поради фахівців

Проведення підживлення кімнатних рослинок.

Удобрювати кімнатні рослини слід часто. Це пов’язано з невеликою площею харчування. Навіть якщо Ви посадили квітку у великий горщик, їй недостатньо мінералів, і рослину потрібно удобрювати.

Трохи може допомогти пересадка квітки в новий грунт. Однак харчування рослині в цьому випадку вистачає приблизно на пару місяців. Через 2 місяці квітка потребує підгодівлі. Це не стосується лише тих рослин, які знаходяться в стадії спокою.

Рослина потребує добрив, якщо вона: зростає повільно, її стебла ослабли, витягуються, листя бліднуть, стають дрібними, рослина не цвіте, квітка захворює, жовтіє, втрачає листя, на листі з’являються плями.

Удобрюємо кімнатні рослини в домашніх умовах.

Цукор.

Цукор складається з глюкози і фруктози. Глюкоза має 2 чинники впливу: вона заряджає енергією, а також служить компонентом для відновлення, сприяє появі органічних речовин. Щоб глюкоза засвоїлася, потрібен вуглекислий газ. Якщо вуглекислого газу не вистачає, то цукор буде сприяти утворенню цвілі. Отже, під час прикорму цукром застосовують ЕМ-прилади — «Байкал ЕМ-1».

Готуємо прикорм: на півлітра води 1 столова ложка цукру. Цукор можна замінити аптечною глюкозою, яка найбільш ефективніша. В 1 літрі води розводиться 1 таблетка глюкози. Підживлення робиться 1 раз в 30 днів.

Кавова гуща.

Гуща від випитої кави змішується з ґрунтом. Це зробить грунт пухким, збільшить його кислотність, наситить киснем. Це добриво підходить для гладіолусів, азалій, лілій, рододендрони, троянди. Крім кави використовуйте заварку від чаю, але в помірній кількості, щоб не завелися сциаріди (чорні мошки).

Цитрусові для підгодовування квітів.

Корки від цитрусових є відмінним підгодовуванням для квітів. Їх цедра подрібнюється, нею наповнюють банку (1 літр) на 1/3, в банку наливаємо окріп. Відвар настоюємо добу. Потім цедру проціджуємо, в банку доливаємо води і зрошуємо рослини. Також рекомендуємо використовувати шкурки від банана. Їх треба порізати, скласти в банку (1 літр) на ½, залити водою, настояти добу, процідити, потім потрібно долити води. Суху і подрібнену бананову шкірку можна додавати в землю при пересадці. Шкірка буде поступово гнити, і давати прикорм рослині.

З шкурок бананів і цитрусових готують корисну суміш. Беремо рівну кількість шкурок банана і цитрусових, складаємо в трилітровий бутель на 1/3, покладіть сюди 2 ч.л. з цукром, залийте не холодною водою. Суміш настоюється до 3 тижнів у теплому місці, періодично збовтувати, але не відціджувати. Через деякий час вода стане жовта і каламутна. Такий розчин можна зберігати в холодильнику. Для добрива його разбовляют водою 1:20, застосовують раз в 30 днів.

Зола для кімнатних квітів.

У золі знаходиться фосфор з калієм, магній з залізом, кальцій і сірка, а також цинк. Золу рекомендуємо додавати в грунт під час пересаджування.

Готуємо рідке добриво: 1 ст.л. з золою на 1 літр води.

Дріжджі.

У них міститься вітамін В, фітогормони, ауксини, цитокініни. Останні компоненти беруть участь у функціонуванні та діленні клітин. Дріжджові добрива покращують активність мікроорганізмів в землі, органічні речовини краще мінералізуються, збільшується утворення вуглекислоти.

На 1 літр не холодної води знадобиться 10 г дріжджів, 1 ложка з цукром. Коли дріжджі сухі, то цукру повинно бути 3 ложки, води буде потрібно 10 л. Розчин настоюється близько 2 годин, розбавляється водою 1: 5, використовується для поливу.

Лушпиння від цибулі.

50 г. лушпиння цибулі заливаємо 2 л. гарячої води, кип’ятимо 10 хв., настоюємо 3 години, проціджуємо, використовуємо для обприскування. Відвар не зберігається, його потрібно готувати заново.

Перегній.

Для таких рослин, як пальми, фікуси, диффенбахія, цитрусові, монстера використовують послід птахів. 10 грам посліду розчиняють в 3-х літрах води. Перед внесенням добрив рослину потрібно полити водою. Листовий перегній додають під час пересаджування. Це збагатить грунт мікроелементами, поліпшить його структуру. У 10 л. води розбовляют 100 г гною. Неприємний запах пройде через пару годин. Щоб його не було, застосовують перегній без патогенів та бур’янів.

Овочевий відвар.

Використання овочевих відварів ставиться під сумнів, проте більшість садівників все ж його радять застосовувати.

Вода з акваріума.

У ній знаходяться речовини, які посилюють розвиток квітів. Її застосовують навесні під час інтенсивного росту рослинності. У другій половині літа таку воду не використовуйте. Це підживлення роблять 1 раз в 30 днів, щоб земля не стала зеленою і не закисла.

Бурштинова кислота.

Така кислота утворюється в ході обробки бурштину — це кристалічний порошок білого кольору. 1 г. кислоти розводиться в 5 л. води, застосовується для поливу, обприскування. Підходить для аглаонем, бегоній, хлорофітумів, цитрусових, фікусів, опунцій, хаворти, толстянки. Цей підживлення застосовується 1 раз на рік.

Застосовуючи різне підживлення для домашніх рослин, головне — це не зробити добриво зайвим, оскільки в усьому потрібна міра, надлишок мінеральних речовин може діяти руйнівно на зростання квітів і призведе до їх гибелі. З цієї причини вносити добрива слід грамотно і збалансовано, адже тільки за такої умови підживлення може надати користь вашим кімнатним рослинам.

Джерело.

You cannot copy content of this page