fbpx

Чистий четвер: що обов’язково потрібно зробити в цей день

Четвер на Страсному тижні часто називають Живим. І не просто так. Ще наші предки помітили, що в четвер відбуваються неймовірні речі: і загадані бажання збуваються, і дyша наповнюється надією, і сили з’являються навіть у тих, хто опустив руки.

Що ж такого незвичайного відбувається в цей день? І як зробити так, щоб подібна благодать не обійшла стороною вашу сім’ю. Давайте розбиратися разом.

Що обов’язково треба зробити

Обов’язково сходити до церкви. В ідеалі Чистий четвер кращий день для сповіді і причастя, щоб зустріти свято Великодня з чистою душею і світлими помислами.

Якщо ж на ранкову службу немає можливості потрапити, обов’язково зайдіть після роботи в храм: ввечері відбувається запалювання свічок. Це, по-перше, дуже красиве дійство з неймовірно зворушливими молитвами і співами. А по-друге, саме ввечері відбувається запалювання свічок. Християни з давніх часів намагалися донести до будинку запалену в церкві свічку.

Вважалося, що якщо свічка не згасне, то все в будинку і сім’ї буде благополучно весь рік. Від цієї свічки запалювалася лампадка, а свічка ховалася за ікони і запалювалася, коли в будинку хтось хворів.

Завершити збирання. Незважаючи на те що четвер називається Чистим прибирання в будинку краще завершити ще в середу. І четвер присвятити передсвятковим клопотам.

Скупатися. Одне з вірувань наших предків полягало в тому, що всі члени сім’ї обов’язково повинні викупатися до сходу сонця. Можете, звичайно, дотримати цієї традиції. Але малюків не варто будити так рано: досить буде гарненько їх помити, коли вони прокинутися і будуть в гарному настрої.

А якщо ви поспішаєте в садок або школу просто помийте їх або свяченою водою, або відваром з вербових гілочок, освячених у Вербну неділю (1 гілочка заливається 1 л окропу, проварюється 5 хвилин і настоюється). До речі, звичайна вода при цьому теж буде нітрохи не гірше: вважається, що вся вода в цей день особливо зціляє і зміцнює. Просто вірте в це!

Спекти паски. У Чистий четвер також прийнято пекти великодній випічку. За старих часів господиня вставала рано-рано, помолившись і налаштувавшись на свято, замішувала тісто. Звичайно, що працюючим в офісі жінкам важко поєднати і випічку, і роботу. Але є кілька секретів, які допоможуть і рідних порадувати пасочками, власного приготування, і при цьому не дуже втомитися:

  • використовуйте для приготування пасок сучасну побутову техніку. Наприклад, в хлібопічці можна замісити тісто для пасок, а потім випікати їх в духовці. Або тісто, приготоване в хлібопічці, перекласти в мультварку – і спекти розкішну круглу паску!
  • кличте на допомогу всіх домочадців. Повірте, батько сімейства з міцними руками цілком може допомогти з замісом здобного тіста, а діти відмінно справляються з декором. Цей Чистий четвер в сімейному колі малюки запам’ятають на все життя!

Читайте також: 7 квітня Благовіщення: Що має зробити кожна жінка в цей день

Підстригтися. Вважається, що підстригти в цей день волосся допоможе позбутися від пpистpiту і хвоpoб. А стрижка неодмінно буде радувати.

Четвергова сіль. Також в цей день можна зробити особливу четверговy сіль. Для цього всі члени сім’ї беруть по щіпки солі і насипають її в спеціальну баночку, яка потім ховається за ікону. Використовується сіль при хвоpoбах: нею присолюють їжу, коли в будинку хтось хворіє.

Перерахувати гроші. Як би смішно не звучала така традиція, але наші предки вірили, якщо протягом дня тричі перерахувати гроші в будинку, то вони будуть водитися весь рік! Фарбувати яйця і робити писанки теж можна в цей день.

 

Джерело.

You cannot copy content of this page