fbpx

Чистий четвер: що потрібно зробити цього дні і чого робити не можна

У день свята віруючі відвідують храми та церкви, щоб піднести спільні та приватні молитви, звернені до Господа. Після служби священнослужителі проводять обряд причастя , на якому відпускають гріхи і благословляють на праведне життя.

Ще одна традиція Чистого четверга — прибирання та миття. У минулі часи свято не обходилося без жарко натопленої лазні, а в сучасному світі можна обмежитися душем. Цього дня не прийнято забиратися, проте немає заборони на необхідну роботу по дому. Прати, готувати і доглядати дітей або літніх людей не забороняється.

З Чистого четверга розпочинають активну підготовку до святкування Світлого Великодня: печуть паски та фарбують яйця. Починати роботу прийнято з молитовного звернення до Вищих Сил.

У день Великого четверга дотримуються суворого посту, задовольняючись їжею рослинного походження та не обробленою вогнем.

Заборони Чистого четверга у квітні 2022 року

Чистий четвер — час покаяних молитов, тож сьогодні не можна сваритися та конфліктувати. Також у цей день не можна відмовляти у допомозі до тих. Хтось звернувся за підтримкою.

У день свята не варто залишати незавершеними справи: посуд обов’язково перемивають після трапези, а також завершують іншу невтомну роботу.

Під забороною в Чистий четвер залишаються розважальні заходи та ледарство. День призначений для покаяння та духовного розвитку .

Вважається, що в Чистий четвер не можна нічого позичати, щоб не попрощатися з успіхом та благополучним життям. За старих часів господині відмовляли навіть сусідам, якщо ті приходили за дрібкою солі.

You cannot copy content of this page