Чистий понеділок – перший день Великого посту: що потрібно зробити в цей день, щоб стати щасливішими

Великий піст завжди починається з Чистого понеділка. Священнослужителі пояснюють, що цей час дано нам з метою позбавити себе і своє життя від накопиченого за рік негативу, впустивши в нього світло і чистоту. Стати щасливішими в цей день допоможуть церковні звичаї, які спрямовані на очищення душі, тіла і вбудинку.

Чистий понеділок: церковні звичаї

Щорічно з початком Великого посту в церквах проводяться спеціальні літургії, які закликають людей творити добро, допомагати ближнім і не завдавати нікому зла. Для всього православного світу Чистий понеділок – дуже важливий день, адже в цей час кожен віруючий може налаштувати себе на сорокаденний піст і знайти духовну чистоту. Мабуть, найголовніше призначення дня – очистити себе, свій будинок і своє життя від скупчився негативу.

Свято починають з молитви. За звичаєм віруючі просять один у одного вибачення за завдані образи, щоб увійти у Великодній піст очищеними. Чистий понеділок повинен пройти в спілкуванні з Господом і духовній слабкості, щоб позбутися від гріха і поганих помислів, залишити негатив в минулому і налаштуватися на світле майбутнє. Правильний настрій визначає те, як пройде Великий піст.

Церковнослужителі рекомендують читати духовну літературу, активно молитися, тому що це допомагає впоратися з сумом і поганими думками. Спілкування з Богом подарує прилив сил, натхнення і віру в краще. Варто поменше дивитися телевізор і тимчасово відмовитися від спілкування в мережі – інформаційна чистота в цей день також необхідна, адже інформаційний шум заважає зосередитися на доброчесних думках.

Очищення душі, тіла і будинку в Чистий понеділок

У Чистий понеділок церква закликає всіх віруючих позбутися негативу, провівши невеликий обряд очищення. Енергетична чистка допоможе зняти втому, знайти духовне задоволення від життя, впоратися з поганими думками і сезонною депресією.

Перший крок до щасливого життя – це відмова від негативних програм, думок і прогнозів. Відмовившись від цього в Чистий понеділок, ви не тільки станете щасливіше, а й почнете праведний шлях. Пам’ятайте, що злість, заздрість, презирство завжди повертаються сторицею. Якщо ви хочете, щоб до вас прийшло щастя і благополуччя, то на початку для цього потрібно звільнити місце.

Читайте також: Особлива молитва в перший день Великого Посту, яку варто прочитати кожному 11 березня

Другий крок – звичайне прибирання. Варто відзначити, що Чистий понеділок повністю проводити в роботі, а особлива увага приділяється прибиранню. Необхідно вимити весь посуд в будинку, протерти пил, розібрати речі в шафах і коморах, розставити все по своїх місцях, змести павутину, помити підлогу – в загальному, прибрати все, тим самим очистивши від бруду і негативу навколишній простір.

Третій крок – очищення тіла. Після домашньої роботи прийнято сходити в лазню або прийняти ванну, а потім відправитися на вечірню службу до церкви. Крім того, перший день Великого посту передбачає повну відмову від вживання їжі. Харчуватися в такий день прийнято лише духовно. Також священнослужителі закликають відмовитися від куріння, вживання спиртного та інших залежностей. Великий піст – найбільш відповідний час, щоб перейти на здоровий спосіб життя.