fbpx
Культура

День матері: історія свята та традиції святкування в різних країнах світу

Цього року День матері відзначають 10 травня. Мама – це найважливіша людина у нашому житті. Тому так важливо, нагадати мамі цього дня і не тільки, як сильно ви її любите та поважаєте, потішити її листівками, подарунком або букетом квітів. Найважливіше цього дня – ваша увага та щира вдячність мамі за своє життя.

У багатьох країнах світу відзначають День матері, у другу неділю травня. Вважають, що це свято бере свій початок з Стародавнього Риму, коли проводилися вшанування Великої Матері – богині, матері всіх богів.

Також відомо, що в Англії у XV столітті відзначалася так звана “Материнська неділя” – четверта неділя Великого посту, присвячена вшануванню матерів по всій країні.

Поступово це свято набуло іншого значення – вшановувати стали не матерів, а “Матір Божу”, так що свято частково стало церковним. До Богородиці віряни звертаються, просячи заступництва і допомоги.

У США День матері вперше почали відзначати в 1872 році з ініціативи Джулії Вард Хоу, хоча за змістом це був швидше День Миру. Власне День матері відзначається у США з 1907 року щорічно у другу неділю травня, а в 1914 році Президент Вудро Вільсон зробив це свято офіційним.

Слідом за США День матері почали відзначати також Мальта, Данія, Фінляндія, Німеччина, Італія, Туреччина, Австралія, Японія, Бельгія, Україна, Естонія.

У Фінляндії День матері почали відзначати офіційно з 1927 року у другу неділю травня. У цей день вивішують прапори, діти готують подарунки для мам, а татусі намагаються приготувати щось смачне та оригінальне, кожен в міру своїх здібностей і можливостей. Вітають також і бабусь.

У Німеччині перший День матері відзначили 13 травня 1923 року. В цей день діти дарують матерям квіти та невеликі подарунки. Дорослі діти стараються відвідати батьків – проводять з ними час і висловлюють щиру подяку.

В Естонії День матері відзначають з 1992 року у другу неділю травня. Напередодні свята в дитячих садках проходять ранки, а в школах – концерти для мам; діти дарують мамам саморобні листівки та подарунки.

У Мексиці для матерів цього дня у церквах на католицьких месах обов’язково виконують особливу пісню, після чого влаштовують святкові обіди. В Австрії у другу неділю травня в усіх ресторанах з’являється спеціальне меню для мам.

В Україні День матері почали відзначати ще з 1929 року. Спочатку у Львові, а згодом на Тернопільщині та по всій Східній Галичині. Деякий період це свято було заборонено відзначати. Сьогодні день Матері відзначають у другу неділю травня, скромно, без урочистостей. Відбувається це згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року.

У Греції День матері відзначається 9 травня. Історія свята ведеться з часів античної Греції, коли греки відзначали навесні день матері всіх богів. В Японії та Китаї це свято відзначають в другу неділю травня. Діти вітають матерів і дарують їм гвоздики.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

You cannot copy content of this page