fbpx

День пам’яті Іоанна Богослова 21 травня: що потрібно зробити в свято аби негаразди зникли та яку молитву прочитати від недуг

Іоанн Богослов написав один з чотирьох Євангелій, яке входить до складу Нового Завіту. В день пам’яті апостола можна подарувати своїй дитині священну книгу, щоб малюк починав осягати таємниці віри.

Історія свята

Два брата – Іоанн і Яків – вирушили за Христом разом, залишивши рідну домівку. Іоанн був дуже грамотною людиною, мудрим і добрим. Він постійно молився Богу, тому й отримав таке звучне ім’я.

Іоанн відомий тим, що всюди слідував за Христом – в світлі і темні часи. Він йшов пліч-о-пліч з Богородицею, коли Христос ніс на собі хpeст, на якому йому судилося бути poзп’ятим. Іоанн оплакував Христа разом з нею. Саме цьому апостолу Спаситель наказав бути поруч з Матінкою Заступницею. Іоанн виконав прохання і оберігав Діву Марію аж до її загuбелі.

Життєвий шлях Іоанна був усипаний гopем, бoлем і стpaжданнями. Його намагалися стpaтити за допомогою отpyти, намагалися звapити в казані, але спроби язичників були марними. У підсумку Іоанн Богослов прожив довге життя – понад сто років. На честь дня, коли святий відправився на Небеса, було встановлено свято – день пам’яті. У наш час він відзначається православними християнами 9 жовтня.

Традиції свята і молитви до Іоанна Богослова

Школярам, студентам і всім, хто пов’язаний з наукою і навчанням, дарують ікону Іоанна Богослова. Церква радить відвідати храм, помолитися про успіхи в роботі та навчанні, про наставляння на шлях істинний. Можна причаститися, покаятися в гpiхах. Іоанн Богослов допомагає людям, які потребують духовної підтримки, які втратили віру в себе і бажання рухатися вперед.

Молитва Іоанна Богослова про допомогу в навчанні і роботі:

«О, пресвятої Іоанне. Моли Бога нашого Ісуса Христа про те, щоб став він нашим наставником і вчителем, як став ним для тебе. Дай нам сил, грішним, усвідомити своє призначення справжнє і виконати волю Божу. Полегш ношу нашу, щоб могли нести її смиренно. Моли Бога за нас, про зцілення душ наших і про те, щоб завжди був світлим наш розум».

Читайте також: День Івана Богослова 21 травня: що потрібно зробити в цей день кожному, а що робити заборонено

Молитва за здоров’я:

«Святий Іоанне, дай нам сил, щоб могли ми прогодувати сім’ї наші, щоб могли доглядати за батьками нашими, продовжити їх вік на землі. Пролий в душі наші світло, щоб вони стали сильнішими, як і тіло наше. Моли Господа про здоров’я наше і дітей наших. Амінь».

Ці молитви можна читати кожен день, не лише 9 жовтня. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібна допомога, то за нею завжди можна звернутися до святого Іоанна Богослова. Бажано читати молитви вранці і ввечері.

You cannot copy content of this page