fbpx

День пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія 24 травня: що потрібно зробити в цей день кожному

24 травня відзначається важливе свято – церква вшановує пам’ять святих Кирила і Мефодія. Цей день по цілому ряду причин має першорядне значення для всіх нас.

Мабуть, мало хто не знає імен Кирила і Мефодія, адже ще в шкільні роки ми дізнаємося про їхній внесок у створення писемності і культури. Свято, присвячене цим святим, має дуже давню історію: найраніші відомості про святкування відносяться до XII століття, а канонізовані брати були ще в IX столітті. Правда, згодом традиція вшанування святих пішла в минуле, і відроджувати інтерес до цього святкуванню почали вже в XIX столітті. Джерело

День пам’яті Кирила і Мефодія – свято духовної єдності, церковної незалежності і одночасно пошуку національної самобутності та освіти. І звичайно, в цей день ми згадуємо про створення абетки, без якої неможливо було б ця просвіта, і про переклади релігійних текстів, які зіграли величезну роль в становленні православ’я.

Читайте також: “Матусю, не плач. Не прийде Миколай і не треба, я зовсім не ображуся” – від цих синових слів Оксані стало гірко і так важко

День пам’яті святих Кирила і Мефодія відзначається 24 травня. Дата ця неперехідні, так що і в інші роки свято припаде на 24 число. У 2019 цей день випадає на п’ятницю, а значить, ввечері можна присвятити трохи часу духовним і моральним турботам, щоб благополучно провести вихідні.

Як відзначають день Кирила і Мефодія в 2019 році

Хоча суворих обмежень немає, важливо пам’ятати, що в будь-яке церковне свято краще не зловживати шкідливими звичками і не піддаватися недобрим думкам. Якщо у вас є діти, можна розповісти історію Кирила і Мефодія їм. Вважається, що іконі Кирила і Мефодія можна молитися, просячи удачі в навчанні.

You cannot copy content of this page