День поминання рідних або Радониця 3 травня: що потрібно зробити цього дня та як правильно поминати рідних

3 травня день поминання рідних або Радониця.

Головне, що треба робити в батьківську суботи – молитися про душу тих. кого уже немає у світі живих. Священики закликають для цього сходити до церкви на заупокійну літургію або навіть замовити панахиду. Але можна прочитати молитву і вдома.

У храмах заупокійні служби часто починаються з вечора п’ятниці. Але головне поминання все одно відбувається суботнім ранком – на літургії.

Поминальний обід канонами церкви не регламентується (можна подавати будь-яку страву з оглядкою на те, пісний чи ні це день), головне – помірність.

Традиція приносити їжу до храму пішла з часів, коли поминальні трапези були спільними. У наші дні ця традиція – своєрідна жертва церковнослужителям.

Продукти “на помин душі” бажано вибирати тривалого зберігання (рослинна олія, борошно, крупи і в таке подібне). Небажано нести м’ясні продукти й міцні напої. Можна замінити їжу грошовим пожертвуванням.

Чи треба в батьківську суботу їздити на кладовище

Якщо вибір стоїть між відвідуванням храму та поїздкою на могилу (наприклад, не вистачає часу і на те, і на інше), то священики наполягають саме на відвідуванні церкви.

Але після молитви в храмі можна поїхати помолитися і на кладовищі. Там читають 17 кафізму Псалтиря або літію, можна замовити панахиду у священика.