fbpx

День Святого Духу: чого що потрібно зробити жінкам і як залучити щастя в цей особливий день

Духів День відзначається в православ’ї на наступний день після Трійці. У християнстві ці дні нерозривно пов’язані, а в народі з цим святом пов’язані особливі традиції.

В цей день можна і потрібно:

Запасатися цілющими (лікарськими) травами і квітами. Зібрані і засушені в цей день рослини, які володіють високими цілющими властивостями. Прийнято вважати, що вогонь сходить з неба і знищує в цей день всю нечисть. Саме з трав, зібраних у День Святого Духа, знахарки готували (для вигнання бісів), спеціальний трав’яний порошок.

В цей день потрібно «годувати землю» – в селах Духів день вважався жіночим святом. Заміжні жінки збиралися на околиці села, накривали на землі скатертину, веселилися, співали і водили хороводи. Цей народний обряд покликаний виявляти шану і повагу до землі.

На день Святого Духа потрібно змивати з себе гріхи колодязною водою, обмиватися ж у водоймах не можна було (до речі, купатися у відкритих водоймах не можна на Трійцю і три дні після неї, а значить, і в Духів день).

У цей день прийнято було приносити додому з церкви, освячені березові гілочки, які ставили в ньому, для захисту від злих сил. Коли березові гілочки висихали, їх зберігали в затишному куточку.

Так само в цей день людьми було прийнято поклонятися землі, деяким з них вона відкривала свої таємниці. Робилося це так – після вечірньої молитви вони припадали до землі вухом і прислухалися, не відкриє вона їм свої таємниці.

Насамкінець – що можна, чого не можна робити в Святій Духів День, ніяк не може вплинути на народну прикмету, пов’язану з погодою. Тому прийнято вважати – яка погода буде в цей церковний день, таким буде і все літо.

You cannot copy content of this page