День святого Луки: як потрібно провести цей день і для чого треба їсти цибулю

31 жовтня у багатьох храмах країни відбудуться урочисті богослужіння в пам’ять про апостола та іконописця Луку. Вважається, що саме святий Лука був удостоєний честі написати першу ікону Божої Матері, в зв’язку з чим його вважають покровителем усіх живописців. Але найчастіше до святого звертаються з молитвами про любов і сімейне благополуччя.

У народі в це свято мало й інше значення, а звичаї, пов’язані з ним, абсолютно відрізнялися від православних. Про те, як відзначити день святого Луки в 2018 році, вам розкажуть експерти.

Традиції дня святого Луки в 2018 році

За православною традицією віруючі відвідують храми і згадують про життя святого Луки, що був одним з учнів Ісуса Христа. Більшість людей вважають його як першого іконописця, який написав кілька ікон Пресвятої Богородиці.

31 жовтня кожен охочий зможе побувати на богослужінні і звернутися за допомогою до святого Луки за допомогою молитов. В першу чергу апостол допомагає тим, хто просить його про любов, заміжжя і сімейне щастя. Також до святого звертаються рибалки, городники і живописці.

Наші пращури називали це свято «Луків день» і намагалися відзначати його відповідно до звичаїв. За прикметами, необхідно з’їсти хоча б одну цибулину, щоб привернути щастя і захистити себе від недуг і неприємностей. У давнину 31 жовтня влаштовували цибульні базари, незважаючи на те, що торгівля даним продуктом приносила мало прибутку.

Читайте також: Молитва-оберіг від поганих людей та для захисту сім’ї

Зараз всім відомо, що цибуля – кращий засіб для профілактики застуди. Але раніше цей продукт вважався справжнім оберегом. Люди вірили, що цибуля захищає не тільки від хвороб, але і від пpистpіту, вpоків і воpогів. Щоб забезпечити себе здоров’ям на весь рік, в цей день необхідно накрити святковий стіл і подати страви з цибулі.

Народні прикмети говорять, що малюки, що з’явилися на світ 31 жовтня, мають щасливу долю і з народження наділені талантом художника. На Русі вважалося, що діти, народжені в день святого Луки, завжди будуть знаходитися під заступництвом апостола, який навіть може наділити обраних даром цілителя.

Джерело.