День святого Миколая: які подарунки слід дарувати в свято і як його варто відзначити

Микола Чудотворець – один з найбільш шанованих святих у православній церкві, йому моляться про здоров’я і зцілення, про благополуччя, про позбавлення від будь-яких проблем і труднощів і про виконання найпотаємніших бажань.

Вважається, що в цей день святий здатний почути будь-яке прохання і допомогти, адже Чудотворцем його почали називати саме тому, що молитва, звернена до нього мала чудодійну силу.

На жаль, достовірно невідомо, як виглядав святий, але традиційно, Микола Чудотворець зображується у вигляді сивобородого дідуся в головному уборі єпископів і зазвичай з подарунками в руках.

В Україні споконвіку саме святий Миколай дарував подарунки дітям, а Дід Мороз з’явився набагато пізніше.

Народження легенди. Традиція класти подарунки під подушку народилася давним-давно.

Святий Миколай жив по сусідству з бідним вдівцем, дочка якого була закохана в багатого юнака, але його батьки не хотіли одружити сина з бідною дівчиною без приданого, дізнавшись про це, святий Миколай, вночі кинув їй у вікно пакунок із золотими монетами.

Так святий Миколай допоміг з’єднати серця закоханих, про цей випадок почали говорити, що дівчині допоміг ангел і він вперше відчув себе щасливим і став допомагати дітям і знедоленим, приносив теплі речі, їжу, іграшки та солодощі, але робив це завжди вночі, щоб його ніхто не впізнав.

Що не можна робити в День святого Миколая

У цей день заборонено будь-який фізичний труд і важкі роботи по дому.

У свято не можна їсти м’ясо, яйця та інші продукти тваринного походження, але є маса пісних рецептів, які можна приготувати до святкового столу.

У церковні свята і День святого Миколая не виняток, не прийнято давати гроші в борг, інакше можна віддати всю удачу і благополуччя.

Що потрібно зробити в свято

Потрібно обов’язково сходити до церкви на службу і помолитися про здоров’я своїх близьких, а особливо дітей.

Помоліться святому Миколи і загадайте бажання, якщо воно щире і йде від самого серця, святий Миколай обов’язково почує ваше прохання і допоможе.

Щоб Микола Чудотворець оберігав малюка від усяких бід і знегод, потрібно покласти дитині під подушку подарунок від Миколая. Але подарунки можна дарувати не тільки дітям, а й усім близьким, яким ви бажаєте здоров’я і благополуччя.

В Україні це свято відзначається досить пишно, накривається стіл з дозволених в піст продуктів і влаштовуються посиденьки.

Потрібно обов’язково спекти медові коржики і пряники – Миколайчики і роздати дітям.

Читайте також: День святого Миколая: що потрібно зробити обов’язково, а що заборонено

У цей день потрібно допомагати бідним і знедолених, тому проходячи повз стареньку бабусю, яка просить милостиню, не пройдіть повз і допоможіть. Людині, яка живе на вулиці, купіть гарячий чай і свіжий хліб.

До Дня святого Миколая потрібно встигнути роздати борги, інакше весь наступний рік будете бідувати.