fbpx

День святої Анни 2018: чого не варто робити в цей день

22 отримав назву Анна Темна, або Анна Зимова. В цей день відзначають день зачаття праведної Анни Пресвятої Богородиці.

За біблійною легендою, у подружжя Іоакима й Анни до похилого віку не було дітей. Вони дуже сумували з цього приводу, Іоаким навіть пішов з Назарета в пустелю. Анна просила Бога послати їй дитя і дала обітницю, що принесе дитину в дар Богові. Ангел сповістив їй про те, що її молитва буде виконана і у неї народиться дочка Марія. Подружжя з’явилося в Єрусалим і там Анна зачала й народила Пресвяту Діву Марію.

Читайте також: Молитва до Святої Анни, яка допомагає завaгітніти

У цей день жінки, які страждають на бeзплiддя, молилися святій Анні.

День святої Анни припадає на період Різдвяного посту, і в це свято жінкам рекомендується дотримуватися особливо суворого посту.

За народними віруваннями, літо зустрічається з зимою двічі на рік: на Стрітення і в день святої Анни. У давнину це свято особливо шанували вагітні жінки, яким протягом дня заборонялося братися за будь-яку роботу.

Мощі святої Анни – найстародавніші і найсильніші за своєю силою, вони зцілюють від нeплiддя, завжди зберігалися на Святій горі Афон. Однак це місце недоступне для жінок, тому у 2008 році вирішили передати їх на зберігання у Дніпро, в храм Божої Матері “Іверська”. Щонеділі їх виносять для поклоніння. Тож тепер це чи не єдине місце на Землі, де жінки можуть прикластися до мощів Св. Анни і помолитися.

Анна Зимова супроводжується ще цілим рядом прикмет.

Багато інею на деревах – до хорошого урожаю.

Ясна погода на Анну – і в Новий рік буде сонячно і морозно, а похмура погода – до теплого новоріччя.

Обов’язково помоліться в цей день за дітей.

У День святої Анни влаштовувалися дівич-вечори, щоб дівчата могли узгодити, як святкувати різдвяні свята. Також дівчата виготовляли в цей день різдвяні прикрас з соломи.

За традицією, з цього дня починали активно готуватися до свят: господині прибирали будинку, білили хати і робили заготовки продуктів до Різдва.

Святій праведній Анні моляться бездітні сім’ї, просячи про дарування довгоочікуваного чада і вагітні жінки – про благополучні пoлoги і здоров’я матері і дитини.

Що категорично не можна робити в цей день

У день святої Ганни дівчата й молодиці, в яких часто боліла голова, не пряли.

У цей день вагітні жінки відмовлялися від будь-якої роботи і нічого не робили.

Жінкам заборонялося прясти, в’язати і взагалі брати в руки голку або нитки. У деяких областях України взагалі вважалося, що в цей день варто утриматися від прання і прибирання.

Слід пам’ятати, що в цей день віруючі дотримуються Різдвяний піст, тому не можна їсти м’ясо і молочні продукти.

You cannot copy content of this page