День Святої Трійці: народні прикмети та звичаї

Свято Трійця – красиве і улюблене в народі свято, пов’язане з безліччю народних прикмет, традицій і звичаїв. Це свято тісно пов’язане із проводами весни і приходом літа.

Однією з головних традицій цього свята є прикрашання домівки зеленню. Зелень на Трійцю символізувала – життя. Найчастіше прикрашали домівки березовими гілками. Береза вважалася символом чистоти, непoрочноcті, також її здавна вважали символом настання літа.

Березою прикрашали вікна будинків, а всередині домівку квітчали квітами і польовими травами. Дівчата заплітали в коси березові гілки та скріплювали їх червоною стрічкою або міцною травою. Вважали, що це принесе їм щастя, здоров’я та довголіття рідним.

Господині на Трійцю їжу готували по-особливому. До страв додавали багато зелені і подавали на стіл страви круглої форми. Вони уособлювали сонце, перемогу над злими силами, удачу, благополуччя. Запрошували в гості родичів і сусідів.

Хорошою прикметою на Трійцю було – сватання. Якщо молоді на Трійцю посваталися, а на Покрову зіграють весілля, то їх чекає щасливе, сімейне життя в любові та злагоді.

По погоді на Трійцю робили прогнози погоди на найближчий час. Якщо цього дня йде дощ – то літо буде врожайним, грибним і теплим. Поганою прикметою вважалася спекотна погода. Якщо на Трійцю ясно – то літо буде посушливим і жарким.

Якщо поставлені на Трійцю для прикраси березові гілки через три дні ще свіжі – то чекайте мокрого сінокосу. На наступний за Трійцею в понеділок відзначають Духів день. Говорили: “В Духів день не тільки з неба, а й з-під землі тепло йде», «Прийде Святий Дух, буде на дворі, як на печі».

Сьогодні мало хто знає про ці традицію. І їх дотримання – справа кожного особисто. На Трійцю слід відвідати всією сім’єю храм і помолитися.

Фото ілюстративне з відкритих джерел