День Варвари 17 грудня: як просити допомоги у святої і як саме кожна жінка може вимолити бажане

17 грудня, в день святої великомучениці Варвари, яка вважається покровителькою жінок, перед її іконами просять про щастя, швидке заміжжя, зцілення від хвороб і здоров’я дитини.

Ось що потрібно знати про свято і як просити допомоги у святої:

Варвара народилася в сім’ї язичників, її виховував батько. Коли він дізнався, що дочка прийняла християнську віру, наказав піддати її мукам і тортурам, а після власноруч відрубав дочці голову і тут же згорів від удару блискавки.

Святу Варвару вважають заступницею дітей і жінок, а також тих, чий рід діяльності пов’язаний з ризиком – військових, ремісників, моряків, торговців і мандрівників.

Цього дня жінки традиційно моляться святій про послання здоров’я дітям та захист від несправедливості з боку чоловіків та свекрух.

Також розпочинається підготовка до новорічних свят. Жінки готують солодощі: карамелізують горіхи в цукрі, варять у меді ягоди та фрукти, печуть пряники, роблять льодяники. Чоловіки варять пиво за особливими рецептами.

У багатьох країнах у цей день з черешневих дерев зрізають змерзлі гілочки і ставлять у воду, щоби вони розцвіли до Різдва.

У цей день усім, хто приходить вклонитися великомучениці Варварі, дарують кольорові стрічки, освячені на її мощах. За старих часів дівчата вплітали їх у коси, а мандрівники брали із собою, щоб повернутися додому.

У православної традиції вважається, що Варвара є заступницею жінок при надії чи тих, хто молиться за здоров’я дітей. Тому щороку до Володимирського собору на день Святої Варвари стікаються тисячі паломників, які прийшли просити заступництва та допомоги у справах.