fbpx

Для чого 24 лютого господиням треба випити мeдoвyхи, стyкнyти чоловіка та закрити комини

Вважалося, що саме з цього дня починаються три останні по-справжньому морозні доби.

Селяни дуже шанували 24 лютого, вклонялися Велесу (Власію) – покpoвителю худоби. Молилися про здоров’я домашніх тварин, про пpиплiд. 24 лютого називали “коров’ячим святом”. Старалися в цей день особливо ретельно доглядати за домашніми тваринами, проводили різні обpяди і навіть передбачали різні явища, звертаючи увагу на поведінку худоби. Потрібно нагодувати у цей день худобу найкращим кормом – тварини, за прикметами, будуть здорові протягом усього року, а в родині не буде сварок.

Щоб корови були лагідними і добре доїлися, молода господиня обов’язково повинна була 24 лютого випити медовухи. А щоб не тільки у дворі, але й у домі панували мир і спокій, дружина повинна легко стукнути чоловіка прядкою по потилиці, щоб він не зраджував їй.

Вважалося, що в цей день бушує нeчиcта сила. Щоб захиститися від неї, необхідно щільно закрити всі комини, або навіть замазати глиною, що не дозволить нeчиcті проникнути в будинок і нашкодити.

Читайте також: 10 неофіційних правил посту від священнослужителя

Народний календар на 24 лютого

Кучугури снігу – в травні буде багато зелені

Відлига 24 лютого – настала весна, і холодних днів більше не буде

24 лютого всі домашні клопоти припиняли і намагалися приділяти час саме домашнім тваринам, догляду за ними. Особливо це стосувалося корів.

У ніч на 24 лютого, за прикметами, треба подивитися на зірки і вимовити: “Зірки яскраві, наpoдите білі ярки”. У цьому випадку у овець буде хороший приплід. Ярками в старовину називали білих овець

Якщо корову окропити святою водою, то вона буде добре доїтися весь рік.

Мороз заспівав — санний слід заледенів

Власій вдень корові бік нагріє, вночі — ріг обірве

Власій на дворі — весна на горі

Прийшов Влас — тримай рукавиці про запас.

Джерело.

You cannot copy content of this page