fbpx

Дмитрієв день: про що можна просити в цей день

8 листопада (26 жовтня за ст. ст.) християни вшановують пам’ять одного з ранньохристиянських великомучеників – святого Димитрія Солунського (Мироточивого)

Назва дня походить від імені святого Дмитра Солоунского. У східних слов’ян завершувався осінній шлюбний сезон. За матеріалами Обозреватель

Це свято пов’язують з військовим патріотизмом, захистом рідної землі. На образах найчастіше зображений святий Дмитро зі списом в руках.

Що прийнято робити в Дмитрієв день

В цей день в церкві прийнято вшановувати пам’ять Дмитра Солунського, який був сином римського проконсула в Солуні. Його батьки були таємними християнами, хрестили свого сина в домашній церкві та виховали відповідно до християнських засад. Після cмeрті батька Димитрій був призначений імператором Галереї на його місце. Отримавши призначення, Димитрій проявив себе як відкритий християнин, проповідував в місті і навернув до християнства багатьох його мешканців.

Інформація про діяльність Димитрія дійшли до імператора. Прийшовший на суд до імператора, Димитрій визнав себе християнином і був ув’язнений в темницю. Його cтрaтили. Тiло мученика було вночі пoхoвaно солунськими християнами.

8 листопада, в день святого великомученика Димитрія люди помuнають пoмeрлuх родичів в церкви і обідом вдома. Існує вірування, що вночі можна побачити на кладoвищі тіні помeрлих, які відвідують своїх родичів з нагоди свята. Тому слід зробити помuнки помeрлих родичів і друзів. Щоб гідно помuнати, зазвичай замовляють службу в церкві або просто свічки ставлять, а також влаштовують святковий обід вдома. Обід цей не такий, як інші, він повинен подаватися ввечері. Існує повір’я, що душі помeрлих прийдуть вночі, щоб і собі поїсти, тому слід від кожного блюда відкласти по ложці і поставити окремо, бажано під образами або на іншому “урочистому” місці. Поруч треба поставити воду і новий рушник – раптом якась душа захоче напитися або помитися.

За правління імператора Костянтина Великого (306-337 рр.) над могилою великомученика Димитрія спорудили храм, а через сто років були віднайдені його нетлінні мощі.

Про що можна просити в цей день

Дмитру Солоунскому моляться про надання допомоги на полі бою, а також про дарування мужності і терпіння, про зцілення хвoроби очей, про прозріння слiпих.

Прикмети:

Якщо “Дмитро на снігу – весна буде пізня”. Сприятлива погода у цей день передвіщала ранню весну. А якщо на Дмитра була багряна зоря, варто чекати вітру.

Іменини:

Антон Маленьким дитиною Антон чарівний і відразу ж розташовує до себе. Ці якості зберігаються у нього на все життя. Основні риси характеру Антона багато в чому схожі з характером матері, але опорою в дитинстві для нього є батько

Дмитро Дмитро росте хворобливою дитиною. Він буде примхливим, вимогливим до навколишніх. У матері буде постійно шукати захисту й допомоги

You cannot copy content of this page