Друга Пречиста або Різдво Богородиці: що в жодному випадку не можна робити 21 вересня

У народі 21 вересня здавна називають Осеніни і Друга Пречиста, дуже люблять і широко святкують.

З кінця серпня починалася низка народних свят, які пов’язані з Пресвятою Богородицею – Перша Пречиста відзначається 28 серпня на Успіння Пресвятої Богородиці, Друга Пречиста – 21 вересня, Третя Пречиста – 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Про ці дні в народі склали приказку: «Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя – снігом покриває».

В українських народних традиціях свято Різдва Пресвятої Богородиці належить до жіночих свят, жінку шанують як матip, продовжувачку роду і берегиню вогнища.

У цей день молитва до Пресвятої Богородиці має особливу силу, моляться про здоров’я і щастя сім’ї, дітей, ті, хто мріє про дитину, моляться Богородиці про те, щоб все вийшло.

Свято Різдва Богородиці дуже світле, радісне, не можна оскверняти його поганим словом чи ділом, не можна ображатися, лихословити, злитися, заздрити, підвищувати голос на близьких і дітей.

Не можна в цей день допускати поганих думок, помисли повинні бути чисті і щирі. Навіть недругу краще послати подумки благословення і прощення.

У цей день потрібно просити в молитвах про найпотаємніше – Богородиця обов’язково почує і допоможе.

Дівчата, які хотіли вийти заміж, на Другу Пречисту воpoжили на судженого і намагалися вмитися до світанку, вірили в прикмету: “вмиєшся до світанку – до кінця року заміж вийдеш”. І в те, що “З ким будеш в цей день цілуватися – з тим все життя проживеш”.

Господині намагалися на Різдво Богородиці порадувати сім’ю багатим столом, готували смакоту, пекли пироги з різними начинками, намагалися, щоб стіл буквально ломився від страв – дякували і вітали новий урожай на столі. Люди вірили, що чим більше страв на столі в цей день, тим багатшим буде людина в наступному році.

На Другу Пречисту намагалися позбутися від старого одягу, вважаючи, що після цього свята починається новий період в житті.

Різдво Пресвятої Богородиці не тільки одне з великих церковних свят, воно має не тільки велике релігійне, але культурне значення. У цей день шанують сімейні цінності, ще тісніше стають сімейні узи.

Добре і світле свято дає людям віддушину, дозволяє зібратися родиною за святковим столом, приділити увагу рідним і близьким людям, зробити коротку паузу в низці повсякденних справ і відпочити душею в колі дорогих серцю людей.