fbpx

Еліта, корупція, Майдан і Путін: ТОП-10 мудрих цитат Любомира Гузара

У середу, 31 травня, на 85-му році життя пoмер колишній глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар.

“Обозреватель” публікує 10 актуальних цитат Любомира Гузара про Майдан, корупцію в Україні та агресію Росії на Донбасі:

1. Майдан почав дуже сильний процес зміни. Питання: чи готові ми продовжувати? Сподіваюся, нове покоління, яке не зруйноване радянщиною, якщо ми його добре виховаємо, буде крок за кроком іти до кращого.

2. Москва робить свою справу через УПЦ МП, намагається її не допускати до єдності з іншими українськими церквами. Але, врешті-решт, це залежить не від Москви, а від нас.

3. Володимир Путін – це дитина свого народу. Я особисто думаю, що не можна його зрозуміти, не будучи свідомими історичного тла тієї держави.

4. Українська православна церква може стати знаряддям, завдяки якому Росія хотіла б не допустити повної самостійності України. Не є таємницею те, що Росія хоче зберегти Україну під своїм впливом, що вона не погоджується з нашими прагненнями як держави і як народу.

5. Були Володимир Ленін, Йосип Сталін, радянська система. І ця система ще жива. Подивіться далі в минуле. Росія ніколи не була спокійною. Шкода, тому що війна буде для російського народу нещасливою розв’язкою. Імперські амбіції нічого не дадуть цій країні.

6. Еліта – це не просто ті люди, які вміють побачити проблему і швидко знайти рішення. Це люди, які вміють дивитися далеко вперед… Треба дивитися далі, значно далі вперед, щоб розуміти наслідки власних рішень. Той, хто дивиться далеко, перш за все зберігає головне – людську гідність.

7. Ми дійшли до того, що людина дивиться на іншу людину як на ворога. Так багато насильства на телебаченні, що людина звикає до нього, думає, що так має бути. Коли нашим богом стає гріх, ми можемо дуже багато зробити, і це дуже небезпечно.

9. Я не знаю, що спонукає людину так говорити (про єдність українського і російського народів. – Ред.), тому, безумовно, різниця є. Ми два різні народи, і то з самих витоків. Ми маємо іншу історію… Такі висловлювання мають скоріше політичне твердження, ніж твердження, яке б дала людина, об’єктивно дивлячись на ситуацію.

10. Росія рано чи пізно повинна усвідомити: або війна, або мир. І якщо війна, то вона буде однаково страшною для всіх. І не факт, що Росія однозначно виграє цю війну.

You cannot copy content of this page