fbpx

Етикет їжі: дізнайтеся, як красиво їсти

Здавалося б, яка різниця, як саме ви їсте, головне, що при цьому вживати в їжу. Але останні дослідження вчених говорять про те, що ті, хто вміє красиво їсти, насичуються приблизно в півтора рази швидше, незалежно від того, що вони їдять.

І до того ж, такі люди відчувають себе впевнено в будь-якій ситуації, де б вони не знаходилися. Саме про етикет їжі ми і поговоримо.

Як красиво їсти вдома?

Звичайно ж, ви знаєте, що за столом ніж тримають у правій руці, а вилку в лівій. Але чи часто ви дотримуєтеся етикету, перебуваючи у себе вдома? Навряд чи! Швидше за все, ви робите те, що вам зручно, адже на вас ніхто не дивиться.

Але в питаннях витонченості поїдання їжі практикуватися вдома дуже важливо.

Красиво сервіруйте стіл

Як ми вже сказали вище, вчені підтвердили, що ті, хто їсть красиво і витончено, можуть насититися швидше і, відповідно, з’їсти менше. Не накидається на їжу, спочатку виставте красиво всі страви і столові прилади на стіл (до речі, сковорідці або каструлі тут не місце!).

Як навчитися красиво їсти? Дуже просто: стіл попередньо накрийте скатертиною або серветкою – це змушує їсти охайніше і дисциплінує вас ще більше.

Користуйтеся ножем і виделкою

Як часто ви ігноруєте ніж, вважаючи за краще різати котлету чи відбивну виделкою або і зовсім відкушувати шматочки зубами? Намагайтеся при кожному прийомі їжі використовувати ніж і виделку, неважливо, для чого – нехай навіть для овочів або фруктів на вашій тарілці.

Ведіть себе бездоганно

Уявіть собі, що ви на якомусь урочистому застіллi або на прийомі, де є багато людей. Тримайте спину, не кладіть лікті на стіл, користуйтеся ножем і виделкою, серветкою, не розмовляйте з набитим ротом, словом, поводьтеся максимально витончено!

Як красиво їсти за столом у ресторані?

А ось в ресторані все може бути набагато складніше – тут вас дійсно оточують люди, а не вигадані персонажі. А тому потрібно враховувати кілька важливих правил.

Як правильно сидіти?

Ви повинні тримати спину прямо, а ноги – не класти один на одну. При цьому не повинно створюватися враження, що до вашої спини прикріплена палиця – будьте вільними і витонченими. Над тарілкою для більшої зручності можна злегка нахилитися, але не «пхати туди носа».

Як тримати руки?

Лікті не можна класти на стіл – це табу, максимум – можна покласти на стільницю зап’ястя, якщо руки дуже втомилися. До речі, парадоксально, але, коли ви їсте, і одна рука у вас вільна, вона не повинна перебувати під столом – це вважається проявом поганого тону. Покладіть зап’ястя на стіл або візьміть в руку серветку, якщо нема чим її зайняти.

Як використовувати серветку?

Щоб навчитися красиво їсти дівчині, потрібно знати не тільки, як рухатися, але і як використовувати серветки. Кожному учаснику застілля видається полотняна серветка – її потрібно покласти на коліна для захисту одягу, і руки і обличчя нею витирати не варто, для цього є паперові серветки.

Як завершити трапезу?

Якщо ви точно більше нічого не будете їсти, складіть ніж і виделку паралельно один одному і розмістіть їх поперек тарілки таким чином, щоб ручки дивилися вправо, а вістря – вліво. Це знак для офіціанта, що вашу тарілку можна відносити. Якщо ви всього лише робите паузу в їжі і хочете, щоб ваша тарілка залишалася на місці, покладіть ніж ручкою вправо. А вилку – навпаки, ручкою вліво (прилади, таким чином, знаходяться в робочому положенні).

Читайте також:На замітку! 11 продуктів, які можна зберігати вічно

Джерело.

You cannot copy content of this page