Евакуація захисників “Азовсталі”: чому їх вивезли на окуповані території і що планує робити Росія. Всі деталі, які відомі на цю годину

Вчора, 16 травня стало відомо про виведення українських військових із заблокованого заводу на тимчасово окуповані території. Про це повідомляли росзмі.

та подальший їх обмін на російських військовополонених.

Водночас сьогодні в держдумі росія уже почала погрожувати, що нібито визнають окремий загін спеціального призначення “терористичною організацією” та судитиме захисників Маріуполя.

16 травня підполковник Національної гвардії України, командир полку Азов Денис Прокопенко наголосив, що захисникам Маріуполя вдалось виконати наказ вищого керівництва держави. Він пояснив, що завданням військових операцій є виконання наказу та збереження життів українських військових.

Вже 17 травня міністр оборони України оголосив, що оборонцям Маріуполя Донецької області віддано наказ зберегти свої життя. Олексій Резніков наголосив, що оборонці Маріуполя стримали російських окупантів та не дали їм можливості просунутись на Запоріжжя та вглиб Донеччини. Зараз головне – це порятунок захисників.

Ганна Маляр зазначила, що 16 травня з “Азовсталі” до медичного закладу в Новоазовську (“ДНР”) евакуйовано 53 тяжкопоранених для надання медичної допомоги. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор були доправлені в Оленівку (“ДНР”). Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну, додала заступниця міністра оборони України.

17 травня агентство Reuters повідомило, що з території “Азовсталі” виїхало ще як мінімум 7 автобусів із захисниками Маріуполя. Вони були в супроводі російських військових. Кількість українських воїнів, яких евакуювали у вівторок невідома. Українська влада це поки не прокоментувала.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до нації із традиційним зверненням в ніч проти 17 травня 2022 року. Він заявив, що операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата українськими військовими, розвідниками.

Міністерство оборони та Офіс президента не повідомляють усіх деталей секретної спецоперації, оскільки це може нашкодити її реалізації.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк 17 травня наголосив, що Україна веде складні переговори з Росією щодо звільнення захисників з “Азовсталі”.

Схожу заяву зробила і заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона відмовилась розповідати, скільки українських захисників перебуває на “Азовсталі” та чи є серед них іноземці.

Деякі представники російської влади уже почали заявляти про спробу заблокувати процес обміну захисників “Азовсталі”. Спікер Держдуми В’ячеслав Володін під час пленарного засідання у вівторок заявив, що “нацистські злочинці” не повинні підлягати обміну, і Росія робить все для того, щоб вони постали перед судом.

Він доручив думському комітету з оборони підготувати постанову, яка відображатиме пропозицію про неможливість обміну полонених з батальйону.

Так, Держдума РФ у середу розгляне проєкт ухвали про заборону обміну так званих “нацистських злочинців”, а Верховний суд РФ 26 травня розгляне визнання українського полку терористичною організацією.

Натомість заступниця міністра оборони України Ганна Маляр вважає, що заява представників Держуми Росії про намір заблокувати обмін військовослужбовців полку “Азов” спрямована на внутрішню пропаганду.

За матеріалами ТСН

Фото ілюстративне з вільних джерел