Фaтaльні помилки при пранні білизни та одягу, які роблять усі

Щоб зберегти презентабельний вигляд одягу незалежно від матеріалу, потрібен якісний догляд – в тому числі правильна прання.

Про те, як не зіпсувати улюблену річ, а разом з тим і не вивести з ладу пральну машинку – далі.

Помилки при пранні одягу:

1. Сортування білизни. Перед тим, як розпочинати прання, необхідно ретельно розсортувати речі на три групи:

  • білі речі;
  • кольорові не линяють речі;
  • кольорові речі, які линяють.

Періть ці три категорії речей окремо один від одного.

2. Ґудзики і блискавки. Не потрібно застібати всі гудзики на сорочках і куртках, тому як петлі і нитки під час прання в машинці ослабнуть і гудзики швидше відірвуться. Зате блискавки на брюках і жакетах необхідно застібати, щоб зубчики не зіпсували тканину в процесі прання.

3. Кармани. Перевіряйте кишені всіх речах перед завантаженням в машинку – забуті монетки, металеві або гострі предмети можуть не тільки порвати одяг, але і пошкодити машинку.

4. Прання купальників. Купальні костюми і речі з еластану не можна прати в пральній машинці. Вибирайте виключно ручне прання в прохолодній воді.

5. Час вилучення одягу з машинки. Якщо вчасно не вийняти випрані речі з машинки, вони можуть увібрати в себе неприємний запах вогкості.

6. Надлишок порошку. Занадто велика кількість прального порошку може нашкодити речам – піна затримує бруд на комірі або на манжетах. Також надлишок порошку і різних відбілювачів може істотно послабити міцність тканини ваших речей.

7. Різні режими прання. Не існує оптимального режиму прання для усіх видів тканин. Вибирайте температуру і режим прання в залежності від типу тканини. У цьому вам допоможуть рекомендації, зазначені на ярликах одягу.

8. Ополіскувач для тканини. Не використовуйте ополіскувач для тканини при пранні рушників – це знизить їх функціональність – рушники будуть погано вбирати воду при експлуатації.

Помилки при експлуатації пральної машинки:

1. Дозування і вибір миючих засобів. Надлишок прального порошку утворює дуже рясну піну, яка може вивести машинку з ладу. Також при пранні в машинці використовуйте порошок з позначенням «Автомат» на упаковці.

2. Перевантаження барабана. Щоб заощадити воду, порошок і випрати максимальну кількість одягу за один “підхід”, багато хто часто завантажує в барабан машинки дуже багато речей. В такому випадку одяг може порватися, а пральна машина – вийти з ладу.

Читайте також: Як делікатно і просто відбілити пожовклу жіночу бiлизнy

3. Рівна підлога. Якщо поверхня, на якій стоїть ваша машинка, нерівна, обов’язково вирівняйте її, відрегулювавши висоту ніжок пральної машинки. Так машинка не буде вібрувати під час віджиму, а підлога не подряпається.

4. Неправильний догляд. Обов’язково регулярно мийте пральну машинку, зокрема, відсік для порошку і кондиціонера. Також регулярно використовуйте засіб від накипу і для пом’якшення води. Для хорошої роботи зливу води регулярно чистіть фільтр насоса.

5. Зношування деталей машинки. У фронтальних пральних машинах є спеціальні гумові насадки навколо барабана, які можуть з часом потріскатися. Щоб уникнути цього, не закривайте машинку відразу після прання, а дайте їй висохнути зсередини. Також не мийте гумові елементи непризначеними для цього засобами. Найкраще купувати спеціальні таблетки для чищення деталей машинки.

Джерело.