fbpx

Глибoка філософська притча про те, як ми самі ставимося до своїх мрій

Глибока філософська притча психолога Юлії Рубльової про те, як ми самі ставимося до своїх мрій. 

Дорогий Всесвіте!

Читайте також: Притча про диво-любов братика до сестрички, яку він так чекав!

Пише тобі Марія . Я дуже-дуже хочу бути щасливою! Дай мені, будь ласка, чоловіка коханого і люблячого, і дитину від нього, хлопчика, а я, так вже нехай  не перейду на нову роботу, де більше платять і зручніше їздити.

З повагою, Марія.

– Дорога Маріє!

Чесно кажучи, я навіть почухав потилицю, коли побачив рядки про роботу. Навіть не знаю що сказати. Ти цілком можеш переходити на нову роботу, а я поки пошукаю для тебе чоловіка.

Успіхів! Твій Всесвіт.

– Шановний Всесвіте!

Спасибі що так швидко відповів! Але, бабуся моя говорила: кому багато дається, з того багато і спитають. Раптом я буду мати і те, і це, а за це ти мені відiтнeш ногу, коли я буду переходити трамвайні кoлії? Ні вже, давай так: я переходжу на нову роботу, маю чоловіка, але за це я готова разом зі своїм коханим все життя жити в орендній квартирі. Як тобі такий розклад?

– Дорога Маріє!

Сенс бабусиної приказки зовсім інший: кому багато дається здібностей, талантів, знань і умінь, від того люди багато і чекають. У тебе ж зібрана сума на квартиру , купуй на здоров’я. Ногу залиш собі

– Дорогий Всесвіт!

В принципі, я зраділа, прочитавши про ногу. АЛЕ: у мене буде чоловік, дитина, любов, квартира і нога. Тобто ноги. Що я тобі буду повинна за це?

– Марійко!

ОФФ. Чому ти зі мною розмовляєш, як з колекторським агентством? Мене попросили – я роблю. Я тобі коли-небудь говорив, що ти мені щось будеш повинна?

– Так! Тобто ні. Просто не може бути, щоб все було добре, розумієш ? Я сьогодні плакала всю ніч: віддала внесок за квартиру. Гарна, вікна виходять на річку. Мабуть, чоловік буде “кoзeл”. Скажи прямо. В принципі, я до цього готова.

– Дорога Маріє!

Чоловік, звичайно, не  Пітт, зате і в дзеркало так часто не зазирає. Днями зустрінетесь. Так, відповідаючи на твоє запитання: МОЖНА, щоб все було добре. В принципі, мені все одно, добре чи погано мені замовляють. Аби людина точно знала, що хоче.

– Шановний Всесвіте,

А можна, щоб Довго було добре. У принципі, якщо років п’ять буде, я згодна, щоб зі стелі протікало

– Маріє,

Я тобі відповім чесно. Довго добре може бути. Довго однаково – ні. Все буде змінюватися, не міняється тільки мepтве. І коли буде змінюватися, тобі здасться, що все погано. На час.

– Всесвіте!
Тільки не ногу !!! Нехай погyлює чоловік.

– Маріє,

Досить зі мною торгуватися. Як на вірменському базарі, їй Богу! Я за долю не відповідаю. Моя справа – надати людині те, що вона хоче. Єдине у мене до тебе прохання: коли ти будеш зовсім щаслива, у тебе звільняться сили. Ти відмінно шиєш. Займися шиттям, твої ковдри прикрасять будь-який будинок, і людям в радість.

Дорогий мій!

Стрибала від радості. Звичайно! Я зроблю все, що ти скажеш. Я точно тобі нічого не буду винна? Мені запропонували ще кращу роботу, а той симпатичний хлопець з кафе призначив побачення. Ура!!! (Так не буває, так не буває!)

(Купила швейну машинку!)
Цілую тебе!

– Дорога Маріє!

Все добре. МОЖНА робити все, що хочеш. І тобі нічого за це не буде. Навпаки. Якщо ти не будеш скиглити, я тільки порадію. З скиглінням метушні багато. Так що удачі! Я відкланяюсь поки. Тут замовлення на oднocтaтeвих трійнят, і знову торгуються, пропонують натомість здоров’я. Ну навіщо мені їх здоров’я?

Твій Всесвіт.

– Всесвіте, привіт!

Як ти там? Доньку назвали Світланою в твою честь. Пошила найкращу ковдру, зайняла перше місце на виставці, надходять замовлення, думаю відкрити свою справу. Я прокидаюся вранці, співають птахи.

Іноді думаю – за що мені таке щастя?

Твоя Марія. Від чоловіка привіт!

– Маріє, привіт!

Зніяковіло зізнаюся, я трохи переплутав з сином, якого ти замовляла.  Але, дивлюся, ти щаслива і так. Бути щасливим – це нормально. Сприймай це не як захоплюючий подарунок, а як спокійний фон твого життя. А дух захоплює іноді від таких дрібниць, які кожному даються без всякого прохання: не моє це діло змушувати птахів співати під твоїм вікном.

Будь щаслива. Твій Всесвіт.

Джерело.

You cannot copy content of this page