Головні поради, які допоможуть мати урожай свіжих огірків восени

В останні десятиліття погода в нашій середній смузі все частіше підносить сюрпризи. Минулий вересень по погоді, так і зовсім, нічим не відрізнявся від теплого літа.

Тому на рахунок пізньої посадки огірків у теплицю особливих сумнівів у Вас бути не повинно. Швидше за все, все задумане вийде.

Моменти, яким слід приділити особливу увагу при пізній посадці:

Віддавайте перевагу ранньостиглим сортам і гібридам.

В кінці літа — початку осені істотно підвищується ризик розвитку грибкових захворювань, тому слід садити тільки стійкі до них сорти. Робіть профілактичні обробки фунгіцидами.

Перед висадкою обов’язково пророщуйте насіння. Достатньо, щоб з’явився тільки ледь помітний дзьобик, і можна відразу висаджувати (з урахуванням, що прокльовуватися насіння буде нерівномірно, на грядці позначайте місце посадки установкою сірників)

До другої декаді липня, коли настане пора викорчовування старої 3-4 річної полуниці, місцем, яке звільнилося якраз можна буде скористатися для пізньої посадки огірків.

Аналогічна ситуація і з часником. Травень і початок літа видалися спекотними, тому часник в цьому році поспіє раніше звичних термінів. Цим можна скористатися для посадки огірків.

Читайте також: Коли помідори активно набирають вагу, їх потрібно підживити. Не пропустіть цей період

З урахуванням теплого вересня (як торік) плодоношення може тривати до закінчення 1 декади жовтня.

За народними повір’ями останньою сприятливою датою для посадки огірків є день Петра і Павла, 12 липня. Після цього терміну «літо на зиму повертає». В умовах теплиці, із застосуванням теплих гряд і з дотриманням основних правил агротехніки, ці терміни можна ще трохи зрушити.

Разом з огірками в липні ще можна встигнути посадити і ранньостиглі сорти кабачків. Враховуючи, що їх плоди можна знімати в стадії молочної стиглості, без урожаю Ви точно не залишитеся!