fbpx
Культура

Головні правила Різдвяного посту: що можна робити, а що заборонено

Кожному з нас буде корисно дізнатися про те, що можна і що не можна робити під час посту, щоб виключити неприємності.

Що можна робити в Різдвяний піст

Різдвяний піст – це можливість очистити душу від гріхів, тому важливо щодня молитися. Завдяки щирому каяттю і проханню про допомогу кожен зможе встати на шлях істинний і уникнути помилок в майбутньому. Джерело

Під час посту духовному зростанню сприяють добрі діяння. Віруючим важливо відгукуватися на прохання про допомогу і не відмовляти в підтримці нужденним.

Піст – це не дієта, тому віруючі повинні дотримуватися стриманості у всьому, а не тільки в їжі.

Під час Різдвяного посту можна хрестити дітей. Віруючим слід пам’ятати про те, що під час святкового застілля їжа повинна бути пісною.

В піст не накладається заборона на побутові справи, роботу, творчість і захоплення, проте обов’язково потрібно приділяти належний час молитвам, духовним заняттям і благим діянням.

Дотримуватися посту за всією суворістю можуть тільки ті люди, у яких немає проблем зі здоров’ям. Перед вступом в Різдвяний піст варто відвідати лікаря і порадитися зі своїм духівником. Вони допоможуть скласти меню з урахуванням індивідуальних потреб.

Що не можна робити під час посту

Піст – це утримання, а значить, багато продуктів харчування будуть під забороною. Віруючим варто відмовитися від вживання м’яса, молока і молочних продуктів, яєць. В деякі дні будуть послаблення, коли в меню можна включити рибу і морепродукти, а також пригубити трохи церковного вина.

Читайте також: Вже 28 листопада розпочнеться Різдвяний піст: що потрібно зробити кожному з нас

Під забороною в піст розважальні заходи, тривалий перегляд розважальних програм. Заборона накладається на будь-які шкідливі звички .

Заборонено під час Різдвяного посту лихослів’я, розпалювання конфліктів і потурання емоціям. Не можна поширювати чутки, обмовляти, піддаватися нудьги і зневіри.

З 28 листопада по 6 січня церква не проводить вінчання. Подружнім парам в цей період слід утриматися від близькості.

You cannot copy content of this page