fbpx

Головні традиції Яблучного Спаса: що неодмінно слід зробити в цей день

Щорічно Яблучний Спас припадає на один день з православним святом Преображення Господнього. Саме тому за довгі роки існування ця подія увібрала в себе як народні, так і церковні традиції.

У народі Яблучний Спас є часом прощання з літом, коли люди готуються до настання осені. Дата святкування залишається незмінною – 19 серпня. В цей же день віруючі відзначають не менш важливе православне свято – Преображення Господнє.

У зв’язку з цим не варто забувати не тільки про народні, але і про церковні традиції свята, дотримання яких допоможе вам правильно спланувати своє проведення часу в цей період. Експерти пропонують вам дізнатися, чому ця подія має таку значимість, а також про традиції, які необхідно пам’ятати кожному з нас.

Традиції Яблучного Спаса
У православних церквах в цей день проводяться святкові богослужіння, під час яких бажаючі можуть сповідатися і пройти обряд причастя. З давніх-давен вважалося, що в цей час Всевишній дарує віруючим благословення.

По завершенню богослужіння люди можуть освятити принесені з собою плоди нового врожаю. Згідно з традицією, в першу чергу освячуються яблука – символ Другого Спаса.

Згідно з народними повір’ями, вaгiтним жінкам заборонялося їсти яблука до настання Спаса. Таким чином жінка могла позбавити майбутнього немовляти здоров’я і щастя. Батьки, що втратили своїх дітей, відносили освячені фрукти на клaдoвищі, щоб дyша дитини змогла знайти спокій на небесах. У сучасному світі в цей день також прийнято відвідувати мoгuлu пoкiйних родичів.

В Яблучний Спас заборонено займатися домашньою роботою, особливо пранням, прибиранням і шиттям. Порушуючи цю традицію, ви ризикуєте залучити в своє життя невдачі і неприємності.

Читайте також: Преображення Господнє в серпні 2018: історія та традиції свята

На свято прийнято пекти пироги з яблуками і будь-яку іншу випічку. Не потрібно забувати, що Яблучний Спас припадає на час Успенського посту, а значить на столі повинні бути присутніми виключно пісні страви. Правда, в Преображення Господнє церквою допускається приготування риби і вживання малої кількості вина.

На Русі святкування проходило шумно і весело. Категорично заборонено в цей день сумувати, плакати і лаятися, інакше весь рік буде невдалим.

У цей день наші пращури виходили на вулицю і торгували яблуками, а якщо до крамниці підходив жебрак або сирота, торговці пригощали їх безкоштовно.

Джерело.

You cannot copy content of this page