Горіховий, Третій або Хлібний Спас – Свято, яке принесе в дім затишок, достаток і благополуччя. Головне, зробити ось що

Горіховий, Третій або Хлібний Спас – Свято, яке принесе в дім затишок, достаток і благополуччя. Головне, зробити ось що.

Щорічно в серпні прийнято відзначати Спаси – народні і православні свята. Дізнавшись більше про останній, Третій Спас, ви і сьогодні зможете зустріти цей день за старими заповітами наших предків.

Звичайно, деякі традиції і прикмети можуть застарівати. Але більшість з них через сторіччя залишаються все також правдиві і корисні. І в наші дні можна відзначити народне свято Горіхового Спаса так, як це робили раніше в містах і селах, залучаючи в будинок затишок, достаток і благополуччя. Джерело

Спаси або Спасівки – це народні урочистості, завершальні літо. Вони пов’язані з церковними святами, присвяченими Христу, звідси і їх загальна назва: «Спас» – від слова «Спаситель».

Всього в серпні прийнято відзначати три Спаса – Медовий, Яблучний і Горіховий. Таким чином Горіховий Спас в цій трійці останній – його відзначають 29 серпня. За що він і носить назву Третій. Але є й інші назви цього чудового народного свята.

Горіховий Спас

Горіхи – це ті плоди, якими було прийнято відзначати цей день. На Медовий Спас їли мед, на Яблучний – пригощалися стравами з яблук. Також і на Горіховий Спас намагалися пригощати домочадців і гостей частуваннями, прийнятими саме в цю дату. І якщо перші два Спаса були святковими днями, то Третій вважався напівсвятковий. Так що горішки в цей день вітаються і сьогодні.

Хлібний Спас

В кінці серпня прийнято було перший раз випікати хліб з нового врожаю – зібраного тільки в цьому році: Третій Спас хліба припас, так говорили в народі. У цей день обов’язково потрібно поїсти свіжого хліба. І молитвою подякувати Небеса за хліб на столі.

Читайте також: 29 серпня – Третій або Горіховий Спас: ось що потрібно зробити в цей день, щоб весь рік був вдалим

Полотняний Спас

Це ще одна назва Горіхового Спаса. Звали його також Спас на полотнах, Спас на полотні, Полотняний Спас – тому що з цього часу було прийнято влаштовувати торги, на яких виставляли домоткані полотна.

Холодний Спас

Нарешті, Холодний, Осінній Спас – пов’язаний був з календарним циклом народу. Літо закінчувалося, а значить, наступала пора осені. В цей час спостерігали за перельотом птахів: починаючись, він сповіщав осінь.