fbpx

Грошова допомога на дитину: які документи куди подавати

В даний час батьки отримують на дитину два види допомоги: допомога у зв’язку з вагітністю та пологами та допомога при народженні дитини. Пише Kolobok.ua

Допомога при народженні дитини (тепер вона однакова, незалежно від того, первісток, друга або третя дитина в сім’ї) залишається в силі і для її отримання протягом 12 місяців після народження дитини слід подати до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання (соцзабез) правильний пакет документів.

Треба визнати, що тяганини зі збором довідок для оформлення одноразової допомоги стало менше. Згідно п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми для призначення допомоги при народженні дитини ви повинні подати:

1) заява одного з батьків (опікуна), в якому вказується спосіб отримання грошей (в банку або на пошті);

2) копію свідоцтва про народження дитини (свідоцтво важливо оформити в РАГСі протягом місяця після народження дитини);

3) паспорт для пред’явлення особистості (якщо допомога оформляє чоловік на ім’я дружини, слід взяти обидва паспорти).

Грошова допомога при народженні дитини становить 41 тисячу 280 грн. Перша частина – найбільша виплата – проводиться після народження дитини в якості першого внеску і складає 10 тисяч 320 гривень. Вся решта суми допомоги виплачується щомісяця окремо протягом трьох років і становить 30 тисяч 960 гривень, тобто, по вісімсот шістдесят гривень щомісяця.

Опікуни дитини подають, крім зазначених документів, копію рішення про встановлення опіки.

Якщо мама дитини, зареєстрована на території України, народила дитину під час тимчасово перебуваючи за межами країни, то подає документи, що засвідчують факт місце народження дитини, які їй повинні видати компетентні органи країни перебування (консульство або посольство).

ВАЖЛИВО! Щоб виключити повторне призначення допомоги в інших областях, районах, містах, спеціаліст управління соцзахисту має право перевірити факт її отримання або неотримання в управліннях по всій Україні.

Оскільки за допомогою сім’я може звернутися протягом 12 місяців, деякі батьки примудряються подати документи для призначення виплат в кілька управлінь соцзахисту. В Україні працює автоматизована програма виявлення “двійників” і факт обману виявляється буквально через один-два місяці. Виплачені таким чином суми допомоги повертаються до державного бюджету в добровільному або судовому порядку.

Читайте також: Допомога при народженні дитини 2017: тепер усе по-новому

You cannot copy content of this page