Харчова міль- діємо негайно

Харчова міль – надзвичайно шкідлива комаха, яка може завестися навіть на найчистішій кухні та завдати вагомої шкоди продуктам. Помітивши літаючих метеликів у квартирі, дійте негайно!

Якщо виявлені метелики, то й гусениці є. Залишилося лише їх виявити. Ретельно огляньте всі пакети і ємкості з крупами, внутрішні кути шафок.

Читайте також: Як розмістити та доглядати кімнатні рослини на кухні

Також міль любить селитися в сухофруктах, сухому кормі для тварин, горіхах, борошні, спеціях, печиві та цукерках. Шукайте кокони й павутину, плести яку міль любить на кришках банок і швах пакетів із продуктами. Виявивши «вогнища зараження», викидайте, не роздумуючи. Шкода, звичайно, але нічого не поробиш…

Ретельно вимийте шафки з оцтом, борною кислотою, лимонним соком або просто мильним розчином. Щілини обробіть пензликом, змоченим в оцті. Через 30 хвилин змийте все звичайною водою й витріть рушником досуха.

У якості засобу для відлякування розкладіть на поличках надрізані часточки часнику або палички кориці.

Віджахнути шкідників допоможуть також мішечки з м’ятою, лавандою, полинем, лавровим листом.

Профілактика харчової молі.

І все-таки, кращий спосіб усунути проблему — профілактика. Тому, щоб захистити себе від ненажерливих квартирантів, скористайтеся наступними рекомендаціями.

Борошно, крупи та інші сипучі продукти краще не закуповувати взапас. Розраховуйте, щоб з’їсти їх за 3-4 тижні, а потім купуйте нові. У продажі зараз є все, та й магазини часто влаштовують різні акції на товар.

Усі закуплені продукти зберігайте в скляних ємкостях, що щільно закриваються. Якщо паразит і був принесений з магазину в пакеті, то через скло виявити шкідника буде набагато легше. Тим більше, що вміст однієї банки викинути простіше, чим усієї шафи.

Міль не витримує високих температур, тому якщо була необхідність закупити крупу у великій кількості, висипте її на лист і гарненько прокаліть у духовці.

Також міль боїться й низьких температур: куплений пакет з крупою або борошном помістіть на ніч у морозилку.

Джерело.