fbpx
Життя

Ігор досить м’який і слухняний чоловік, але він сильно розлютився, коли побачив в ящику шкарпетки, які він викинув через те що порвалися, тільки вже зашиті. – Що я на нові шкарпетки собі не заробляю? – дружині тоді сказав. Повернувся додому – ні дружини, ні грошей

Вєрка показує справжнє обличчя, – каже Тамара, моя знайома, яка три роки тому сина одружила, – у Ігоря іноді і на проїзд грошей немає, не те що на булочку з кавою в обід.

Віра – молода дівчина, зараз їй 25 років, заміж вийшла у 22 роки.

– Я хочу, щоб бюджет у нас був спільним, – сказала вона Ігорю відразу після весілля, – батьки мої жили так завжди, і так легше планувати місячні витрати.

Дітей в їхній родині поки немає, вони працюють, але у Ігоря, йому 28 років, робота більш високооплачувана, ніж у дружини, тому основний дохід в молодій сім’ї приносить саме чоловік. Молоді живуть в невеликій студії, яку батьки чоловіка купили задовго до весілля сина, сподіваючись, що решту він сам наживе. І тепер ось, дожили, син іноді займає грошей у матері.

– Ма, дай мені гривень 700, – просить Ігор у матері, – я всю зарплату Вірі віддав, а тепер схоже простіше зайняти, ніж їй пояснювати витрати свої. Я тобі з зарплати поверну, а їй скажу, що премію урізали.

Віра на роботу їздить строго з контейнером їжі, їжу розігріває в мікрохвильовці, а їсть на робочому місці, у неї на підприємстві всі так роблять, а у Ігоря все інакше. У нього так не прийнято, є їдальня, де обідають всі співробітники, з контейнером їжі туди не підеш. Тільки ось ходити туди у Ігоря грошей немає.

– Я гроші беру з сімейного бюджету тільки на проїзд, ображено дорікає Віра, – ну і на продукти додому. А на твої обіди йде багато грошей. Ну і що, що всі не носять їжу з собою, а ти носи. Тобі то що?

Ігор кілька разів пробував розмовляти на цю тему з дружиною по-хорошому: роз’яснював, аргументував тим, що він отримує більше. Але ні до чого це не привело, а тільки лише до сліз і істерик.

– Ти що мене дорікаєш грошима? – плакала Віра, а що буде, коли я в декрет піду і не буду заробляти?

– Віра права, – повчально говорила теща Ігорю, – вона краще знає, як треба. З такими замашками, синку, ви так до пенсії проживете в цій маленькій студії, треба на квартиру збирати.

Але великих накопичень і великих покупок сім’я Ігоря не робила. Віра купує собі косметику, гарний одяг, на кухню всяке начиння. А ось зовнішній вигляд Ігоря залишає бажати кращого.

– Прийшов якось до нас, – розповідає Тамара, – вони з батьком ванну нову встановлювали. Син роздягнувся і я мало не впала: під його робочою офісною сорочкою надіта стара зашита майка. Їй напевно 100 років. Я йому: Що на майку не заробив? А він так збентежився, каже, що Віра сказала, що майку все одно не видно. Але ж сама-то в лахмітті не ходить.

Стала помічати таке у всьому. На свято собі нову модну сукню, а синові гель для душу і шкарпетки. Дожили.

Ігор досить м’який і слухняний чоловік, але він сильно розлютився, коли побачив в ящику шкарпетки, які він викинув через те що порвалися, тільки вже зашиті. – Що я на нові шкарпетки собі не заробляю? – дружині тоді сказав. Ігор взяв грошей із загальної шкатулки і після роботи заїхав в торговий центр, щоб прикупити собі всього необхідного.

– Додому син повернувся, а Віри немає, – розповідала Тамара, – і грошей в скриньці теж немає. Повернусь тоді, коли ти вибачення попросиш, – заявила дружина Ігореві.

– Та не буду я ніякого прощення просити, – відрізав син, знову займаючи грошей у мами, щоб жити до зарплати, – або я так і буду до кінця життя гроші клянчити і в лахмітті ходити. Покарати вона вирішила мене? Нехай ось і живе у мами. Коли ми одружилися, у неї і зайвих штанів не було, мама її скупилася, а тепер вона до грошей дісталася і вирішила мені таке життя влаштувати?

Я думаю, що не потрібно було Вірі повторювати мамині стереотипи. Ігор не п’яниця якийсь, не ігроман. Немає сенсу обмежувати його в грошах через те, що мама з батьком так проробляла. Чи є ймовірність перевиховати таку дружину-жаднюгу, чи вже найкраще для чоловіка – це розлучення?

Фото ілюстративне з вільних джерел

You cannot copy content of this page