Інна гордилася статусом «дружини чиновника», землі під ногами не відчувала. Та казка швидко закінчилася, коли чоловік нову пасію знайшов

Інна гордилася статусом «дружини чиновника». Валерій Петрович, її чоловік, для багатьох був потрібною людиною. «Моє шануваннячко, пані Інночко», – гречно віталися з нею знайомі та підлеглі Валерія Петровича, зокрема чоловіки. Жіноцтво з масляною усмішкою запитувало, як справи, вихваляло її сумочки, стильний одяг, дороге взуття, зачіски.

А поза очі дружно перемивали Іннині кісточки й гадали, коли Валерій Петрович знайде чергову пасію. Їх, офіційних і неофіційних «коханих жінок», у нього було багато. І щоразу молодша.

Подруги радили Інні добре подумати перед тим, як стати дружиною Валерія Петровича. «Ви ж знаєте: мій екс-благовірний повіявся у світи, аліментів доньці не платить. Навіть не знаю, де він. Набридло міняти наймані квартири. Поки є краса і молодість, треба скористатися шансом, – віджартовувалась Інна. – Дівчата, я ще й вам допоможу»

Після одруження Інна не мала часу для зустрічей з подругами. «Я тепер дружина чиновника», – відповідала. Поспішала то на офіційні зустрічі разом із чоловіком, то на забаву, то ще кудись. Згодом подруги зрозуміли, що вже стали колишніми й перестали Інну турбувати.

Тетяна зателефонувала до Інни від безвиході. Синові зробили опepaцію. Потрібні гроші на рeaбiлiтацію. Родина, колеги з роботи, друзі допомогли, чим могли. Але цього виявилось мало. Вирішила позичити грошей в Інни. «Ми завтра їдемо на відпочинок за кордон. Ти не уявляєш, скільки це коштує! – «бідкалася» Інна. – Повернемось через десять днів. Я дамся чути. Чоловік щось придумає. Він може все!».

Телефонного дзвінка від Інни ні через десять днів, ні через місяць, ні через рік Тетяна не дочекалася.

Інша подруга Неля «перетнулася» з Інною на благодійному вечорі. Інна зробила вигляд, що Нелю не помітила. Вона з Валерієм Петровичем була в оточенні людей не з Нелиної орбіти – заможних, впливових.

Від колишньої Інни не залишилося й сліду. Змінила ставлення до людей, зачіску, колір волосся і дyшу. «Ти бачиш, якою гоноровою Інка стала. Йде – землі не торкається», – говорили між собою екс-подруги і знайомі.

«Кажуть, Валерій Петрович готовий небо для неї прихилити». «А я чула, що він Іннину малу не любить. Валерій Петрович начебто дітей узагалі терпіти не може. Тому Інна доньку до батьків відправила. Там до школи ходить. У нього з жодною дружиною дітей не було».

Чотири роки подружнього життя видалися для Інни казкою. Чоловік справді недолюблює її доньку. Але цю проблему вона вирішила. Маринку з радістю взяли до себе батьки. Інна побачила стільки світу, що дехто за все життя не спроможеться. Її шафа забита стильним одягом, холодильник – делікатесами. І нова автівка на стоянці.

Якось врапт Валерій Петрович збайдужів до Інни. Вона здогадувалася: мабуть, знайшов нову пасію. Коли чоловік спав, шукала в його кишенях «речові докази» зради. Намагалася вловити запах чужих жіночих парфумів. Але «компромату» не було. Врешті вирішила відверто поговорити з чоловіком.

– Що трапилося, коханий?

– Я втомився.

– Ти багато працюєш. Може, кудись поїдемо на кілька днів?

– Я втомився від тебе.

– Що я не так?

– Я пригледів житло для тебе. Двокімнатну квартиру. У новому будинку. Там уже ремонт роблять. Меблі також куплю. Через два-три місяці зможеш перебратися.

– Хто вона?

– Гарна молода дівчина.

– А я, виходить, стара?

– Інно, час від часу в житті треба щось міняти. І коханих жінок також.

– Ти говориш це так, начебто жінки для тебе – речі ширвжитку.

– Жінки – це свято. Але жодне свято не триває вічно.

– Казали мені, що ти

– Інно, я не виставляю тебе на вулицю голою-босою. До речі, машину також залишай собі.

– Всі ви, чиновники, такі! Може, мені варто розповісти пресі про твої таємні бізнесові справи? Про

– Сповідь ображеної жінки? Не опускайся так низько. І що ти знаєш про мої справи? Невже я колись обговорював їх з тобою?

Через три місяці Інна переїхала у нове помешкання. А в її паспорті з’явився штамп про розлучення.

Ті, що колись віталися «моє шануваннячко, пані Інночко», почали вдавати, ніби незнайомі з нею, бо перестала бути дружиною чиновника. Тепер їхня увага і «шануваннячко» діставалися новій обраниці Валерія Петровича – красуні-брюнетці модельної зовнішності. Про себе нарекла пасію колишнього чоловіка «Барбі». Ненавиділа її. Вважала своєю кривдницею. І заздрила водночас. «Барбі» була дуже гарною.

Інна хотіла зустрітися з «Барбі». І якось така нагода випала. Вони, виявляється, ходили в один косметичний салон.

– І як тобі мій колишній чоловік? – без «привіту» і «доброго дня» запитала в «Барбі».

– Що саме вас цікавить? – з лукавинкою в очах поцікавилася та.

– Ти, ти, він і тебе залишить. Покористується і залишить! – зірвалася на крик Інна.

– Інно Степанівно, – мовила господиня салону, – у нас не прийнято

– Ненавиджу! – вигукнула Інна й вилетіла з приміщення.

Більше вона туди не ходила.

У новому помешканні Інні було сумно й самітньо. Розрадою була донька, яку забирала на вихідні від батьків. «Може, перевести її до міської школи?» – запитала у матері. «Не поспішай. Спершу, на роботу влаштуйся».

Інна таки зателефонувала Валерію Петровичу. Їй справді потрібна була робота. «Я допоможу», – відповів коротко. «Ти не проти, аби я продала машину? Гроші потрібні». «Роби, що хочеш. Це ж твоя автівка».

Валерій Петрович влаштував Інну на роботу в одну з установ. І попросив більше його не турбувати.

Читайте також: «Треба навідатися до воpoжки. Тоді Васька на скромницю Іванку і не погляне»: А навесні Василь почав зустрічатися з модницею Оксаною

Скоро в Інни день народження. Гадала, кого б запросити. Друзі й колеги Валерія Петровича відпадали. Батьки не приїдуть, бо мати пiдвepнула ногу. На новій роботі до Інни ставляться холодно. Вона для співробітників – колишня дружина чиновника, який нікому нічого не зробив за «дякую». На місце Інни були інші, кваліфіковані, претенденти. Але воно дісталося саме їй, тому що.

«Може, запросити Нелю, Таню, інших дівчат?» – подумала. Набрала номер Тетяниної мобілки. Недійсний. Зателефонувала Нелі. «Ти-и-и?» – здивовано перепитала колишня подруга. «Нелю, пам’ятаєш, у мене завтра день народження. Хотіла б тебе запросити. Таню також». «Дякую, я не прийду». «Як Таня, її син?» «Все гаразд. Інно, вибач, не телефонуй мені більше». «Нелю, ти знаєш, що Валерій Петрович» «Знаю, залишив тебе. Мабуть, важко бути колишньою дружиною чиновника». Неля поклала слухавку. «І колишньою подругою також» – мовила в нікуди Інна. Й заплакала.

Автор – Ольга ЧОРНА