Ірина Олексіївна нахабно купила власну онучку, пообіцявши їй купу дорогих подарунків, якщо та перестане називати вітчима «татом», припинить з ним спілкуватися і почне частіше бачитися з рідним батьком

Андрій дуже любив Олену. Настільки сильно, що ще навчаючись на першому курсі університету зробив їй пропозицію. Недосвідчений і нерозумний студент. Зрозуміло, отримав відмову. Воно й не дивно – Олена була найкрасивішою студенткою четвертого курсу, і від нестачі шанувальників явно не страждала. Але все змінилося через 10 років після тих подій – вчорашні студенти зустрілися в маршрутці.

Жінка вже встигла побувати в шлюбі, народила дочку. Після розлучення особливо не переймалася, але чотирирічній доньці явно був потрібен батько. Розговорилися, обмінялися телефонами. Потім погуляли, сходили в кіно. Андрій був би дурнем, якби втратив нову можливість бути разом з коханою – він зробив їй пропозицію, і жінка, після тижневих роздумів, погодилася.

Ксюша, дочка Олени від першого шлюбу, сприйняла звістку про заміжжя мами з великою радістю. Андрій був їй симпатичний, він багато часу проводив з дівчинкою, робив їй подарунки і навіть навчив стояти на голові. Чи багато треба дитині … Уже через кілька тижнів новоспечений чоловік був гордо і категорично названий «татом», чим глибоко шокував Олену, всіх її родичів, а заодно колишню свекруху, яка пильно стежила за долею внучки.

Ірина Олексіївна очей не зводила з нової сім’ї. Ксюшиними стараннями вона отримувала вичерпну і актуальну інформацію про те, що відбувається в затишному гніздечку Андрія і Олени: хто що сказав; хто з ким і як посварився; що надів Андрій на роботу.

І це при тому, що рідний батько дівчинки хоч і був живий-здоровий, але долею доньки не цікавився зовсім.

Так, раз на місяць-два брав дівчинку погуляти і пригостити морозивом, але не більше того. На кілька годин. А потім привозив додому, передавав її в руки мами або вітчима, і їхав далі займатися своїми справами. Він нічого не мав проти того, щоб Ксенія визнавала Андрія як рідного тата, він навіть був цьому радий. Ну не потрібна дитина людині, що тут поробиш? Тим часом, хмари збиралися, і видно це було вже неозброєним поглядом.

Приблизно через півтора року після весілля Ксюшу записали займатися сучасними танцями у великому спорткомплексі. Так вийшло, що відвозити її туди і забирати додому було найзручніше Андрію. Він і звільнявся раніше, і машину водив на відміну від Олени, яка керма боялася. Що стало з Іриною Олексіївною! Дівчинка розповіла бабусі по телефону, що скоро тато (!) Повезе її на перше заняття танцями.

Літня пані прибула на місце аж за годину до початку довгоочікуваного заняття. Сиділа, нерухомо дивилася в стіну, чекаючи появи дівчинки і Андрія. Скандал був закатаний моментально, прямо на місці, з докорами, погрозами та прокльонами. Жінка звинувачувала Андрія в спробі підкупити дитину добрими вчинками, згадала, що він їй ніхто, що у дівчинки є справжній батько.

Здавалося б, ситуація складна, суперечлива і трохи ганебна, але розрулювала її Ксюша, швидко і природно.

Вона обняла Андрія, притиснулася до нього, подивилася на Ірину з неприхованою ненавистю, і видала приблизно наступне: «бабусюя, він мій справжній тато, а Ігор (ім’я рідного батька Ксенії) чужий, він мене не любить, і каже мені, що я нікчема». Що залишалося робити бабусі? Зі сльозами на очах вона мовчки розвернулася, і вийшла з спорткомплексу.

Ні, спілкування з онукою вона не припинила, як і раніше забирала її погуляти два-три рази на тиждень, але раптово зріс потік подарунків. Якщо раніше Ірина Олексіївна купувала Ксюші хіба що солодощі і дешеві ляльки з кіоску, які йшли в подарунок до паскудних льодяників з китайських нетрів, то тепер старенька розщедрилася на: дорогущу шкільну форму (час уже підходив йти в перший клас, залишалося кілька місяців); смартфон; планшет; ляльку, вартістю півтори бабусиних пенсії, яка вміє плакати, їсти, пити і какати спеціальною пастою.

А Ксюша ставала все більш задумливою. Вона то зближалася з Андрієм, довіряючи вітчиму найпотаємніші секрети свого дівчачому серця, то відсторонялася від нього, називаючи чужим і злим.

«Перехідний вік», подумали Андрій і Олена, але правда розкрилася раптово і різко. В один зимовий вечір родина поверталася додому на таксі з гостей. Всі троє сиділи на задньому сидінні, і Ксюша почала свою розповідь. Виявляється, Ірина Олексіївна нахабно купила дівчинку, пообіцявши їй купу дорогих подарунків, якщо вона перестане називати Андрія «татом», припинить з ним спілкуватися і почне частіше бачитися з рідним батьком. До речі, до цього моменту він не цікавився справами Ксенії вже кілька місяців.

І, треба віддати належне, бабуся слово своє стримала. Подарунки сипалися як з рогу достатку, а жадібність в купі зі страхом образити родичку, змушувала дитину грати за її правилами. Лєна моментально набрала номер Ірини Олексіївни, і різким тоном призначила зустріч «прямо зараз». Історія замовчує про те, що саме сказала жінка колишній свекрусі, але всі претензії і проблеми припинилися разом. Ксенія так і називає Андрія татом. Він зміг стати для неї набагато ближчим за рідного батька.