Йдучи з церкви 19 серпня візьміть з собою свічки, які запалювали. Збережіть їх, вони мають особливу силу, і запалюйте у важкі моменти життя

19 серпня – Преображення Господнє – одне з дванадцяти найбільших значущих в році, то християнам в цей день дається послаблення в пості і вони можуть урізноманітнити свій святковий стіл рибою і вином.

В день напередодні свята було прийнято готувати страви на святковий стіл, а також готувати речі і продукти, які несли в храм на освячення.

Крім того, слід було виготовити свічки, щоб роздавати їх бідним людям, сиротам, вдовам. Ці свічки вважалися оберегами від будь-яких життєвих негараздів.

Господиня ж, впоравшись з приготуванням святкових страв, приходила допомагати чоловікові. Їй належало зробити спеціальні “жіночі” свічки, які запалювали під час появи на світ діток, а ще хрестильні і весільні. Проте найголовнішою свічкою вважалася «трійця». Спеціально для неї виготовляли гарний потрійний свічник.

Дерев’яний свічник, прикрашали різьбленням й інкрустацією, глиняний розписували. «Трійця» була в кожній родині, люди вірили, що ці три свічки, що символізують Бога Отця, Бога Сина і Духа Святого, вбережуть рід від всіх бід і невдач.

Нині забута традиція робити свічки перед святом Преображення свято шанована нашими предками і дотримувалася щороку. Пропонуємо і вам підтримати цю традицію і зробити власними руками святкові свічки для освячення в храмі.

Найпростіший спосіб виготовити свічки в домашніх умовах, це зробити їх з вощини, адже з виготовленням таких свічок впорається навіть дитина. Зробити це дуже просто: вам знадобиться лист вощини і шматок мотузки. Закрутіть мотузку у вощину і ваша свічка до свята готова.