Кажуть, що 19 січня вся вода освячена. А чи справді це так, чи тече свята вода з крану і коли це дійсно можливо? Відповідь священика

Вода стає святою лише тоді, коли її освятить священик за допомогою спеціального обряду. Відповідно, якщо вода не освячена священнослужитилем, вона не може вважатися святою, тому сказати, що з крана тече свята вода не можна. Джерело

Тепер розглянемо питання про те, чи тече свята вода з крана в день Хрещення Господнього, адже існує думка, що вся вода в природі на це свято стає освященою, і досить набрати її з крану, і вода буде святою. Ні, це помилкова думка, вода сама не стає святою, її в будь-якому випадку і, навіть в це свято, повинен освятити священик.

Свята вода з-під крану буде такою, якщо священик в хрещення Господнє прийде на водосховище, з якого постачається вода до вашого помешкання, і освятить воду, у всіх інших випадках вода з-під крану не буде святою, яке б православне свято не було б.

Читайте також: Найсильніші ранкові молитви від проблем та зневіри. Їх має знати кожен християнин

Доказом цьому є те, що перед тим, як допустити людей до купання в день Хрещення Господнього в ополонці, воду освячують за допомогою спеціального обряду.

Якщо вам хочеться вірити в святу воду з-під крану, це ваше право, але знайте, що свята вода з-під крану не тече, і в неї вірять лише ті люди, які лінуються прийти до церкви на Водохреща, відстояти службу або просто отримати святу воду в храмі.