Коханий освідчився мені, але замість свята нас очікував грандіозний скандал. Мама верещала, що не збирається віддавати дочку в руки голодранця і не благословляє наш шлюб

Мій тато досить рано відійшов у засвіти, я була тоді зовсім малою, тому його майже не пам’ятаю. Мамі було, звичайно, важко. Але, їй допомагали мої дідусі і бабусі. Причому татова рідня теж про нас не забувала. На їжу у нас завжди вистачало, та і жили, на мій погляд, не гірше за інших. Але, мама постійно була іншої думки, розчаровувалася, коли чула про поїздки чи одяг не на нашу кишеню. Словом, вселяла, що не в грошах щастя, а в їх кількості. Повторювала, що у мене обов’язково повинен бути багатий чоловік з хорошими зв’язками.

Родичів вона теж переконала в необхідності пошуку багатої партії. Я не погано вчилася. Плюс були репетитори. В юридичний вступила я досить легко, на радість мамі. Їй здавалося, що саме тут навчаються люди «того рівня», про який вона мріяла «для своєї крихітки».

Майже одразу з’ясувався цікавий факт. Поруч з нашим будинком побудували нову багатоповерхівку. І моїм одногрупником виявився саме сусід з нового будинку. У нього була машина, тому він люб’язно підвозив мене на заняття і додому. Звали його Гордій. Він мені дуже сподобався. Справа була зовсім не в машині і житлі, на які звертала увагу мама. Мені здалося, що він надійний і розважливий хлопець. На ділі все виявилося не зовсім так.

Гордій не збирався собі ні в чому відмовляти і нічим обтяжувати. Періоди, коли він пропонував жити разом, змінювалися розповідями, що він ще молодий для того, щоб нудьгувати вдома на дивані. Мені не подобалися деякі його друзі. І я знаю, що вони не тільки пили спиртне в неміряних кількостях.

Мама не підтримувала мої сумніви. Навпаки, радила якомога швидше подумати про дитину, щоб «прив’язати» Гордія. Ця ідея у мене викликала страх і огиду. Ризикувати народити малюка від чоловіка, який дозволяє собі зловживати всякою гидотою? Замість хитрих кроків до офіційного статусу, я вирішила просто розійтися з нареченим. Що зовсім не обрадувало маму. Напевно, вона вирішила, що це така моя хитрість.

Звичайно, це далося мені нелегко. Якщо людина тобі не байдужа, просто викреслити її з життя не виходить. Щоб не думати про розрив, я поїхала на виїзний семінар йоги. Благо, до цього часу з’явилася стабільна робота і особисті гроші. Проходив згаданий семінар в мальовничому місці. Серед його організаторів виявився спортивний хлопчина з приголомшливими блакитними очима і простим ім’ям Іван. З’ясувалося, що йога давно його хобі. А працює він охоронцем в супермаркеті, саме навпроти нашого офісу. Ось такі бувають збіги в моєму житті. Якось кохання у мене виникає «за місцем проживання».

Ваня зовсім інша людина і різко відрізняється від Гордія ставленням до світу і людей. Він дуже позитивний і відкритий, налаштований на тривалі стосунки, сім’ю і декількох дітей. Ми з ним жодного разу не сварилися! Він завжди вирішує конфлікти розмовами. Просто дивиться, слухає, говорить і відразу знаходиться вирішення проблеми. Але, до однієї-єдиної людини підхід знайти йому так і не вдалося. І цією людиною виявилася моя мама!

Коли вона побачила орендовану квартиру, в яку я переїхала до Івана, у неї просто трапилася істерика. Скільки було голосінь, що я прирікаю себе на злидні, тому що мій обранець ніколи не буде гідно заробляти.

Вона не хотіла слухати його взагалі. Навіть в той час, коли ми приїжджали в гості до інших родичів і опинялися за спільним столом. Всі спроби Вані розповісти щось цікаве наштовхувалися на її сарказм. Вона постійно просила мене одуматися і помиритися з Гордієм. Хоча я і думати більше не могла ні про кого, крім мого Івана.

Але, найгірше чекало мене попереду, коли мій коханий зробив мені пропозицію. Мама не просто не зраділа. Вона влаштувала справжній скандал, що не збирається віддавати дочку в руки голодранця і не благословляє наш шлюб. Почала кричати, що не дасть ні копійки на церемонію і застілля, що у мене все ще залишається гідна альтернатива у вигляді сусіда.

Звичайно, Ваня образився і пішов. Мені довелося його наздоганяти і заспокоювати. Замість радісної події, про яку я мріяла, весілля може вийде не дуже-то і веселою затією. Мама категорично відмовляється приходити на одруження. Думаю, це образить не тільки мого нареченого, а й його батьків.

Довгий час мама була для мене найближчою людиною. І я не можу зрозуміти, як мені продовжувати жити без її добрих слів, без її підтримки. Проте, втратити Ваню я не можу. Від цих переживань страшно схудла і погано сплю. Іван дуже переживає і вже не знає, що робити і як знайти контакт з майбутньою тещею.