Коли до урочистого відкриття бутіка залишалося три тижні, Денис раптом кудись зник. Тоня не знала, що думати. Батьки і спільні знайомі нічого не знали, а його двоюрідна сестра натякнула, що він міг поїхати на море з колишньою дружиною

Антоніна отримала економічну освіту одного з найбільш престижних вузів країни і за п’ять років зробила пристойну кар’єру – стала директором пристижного магазину брендового одягу в Києві.

Вона любила свою роботу, ходила на світські заходи, була знайома з чималою кількістю відомих політиків і знаменитостей, часто їздила до Європи на модні покази. Вона не була красунею від природи, таких зазвичай називають «сіра мишка». Але поступово досвід, гроші і знайомі стилісти зробили з неї цілком привабливу панночку.

Кавалери стали звертати на Тоню увагу, але серйозних намірів у них не було, а вона завжди хотіла заміж.

Одного разу їй зателефонувала стара приятелька, яка переїхала до Києва, і запропонувала посаду байера – фахівця із закупівель в мережу модних бутиків. Хоч це посада формально була нижче, але зарплата і перспективи були набагато більші. Тоня, не довго думаючи, погодилася. І ось вона поринула в столичне модне життя. Нескінченні покази, зйомки, вечірки, прийоми … Вільного часу не було, і особистому житті теж. Навколо не було жодного пристойного чоловіка, всі якісь гламурні.

В один прекрасний зимовий день – 15 грудня – її запросили на показ, який проходив в одному з обласних центрів. Цілих 100 км від столиці! Більшість її колег ніколи не виїжджали так далеко від міста! Виявилося, що в такій глушині є пристойний 5-зірковий готель і ресторани. А влітку навіть працював яхт-клуб. Столичні модниці були приємно здивовані, що всі гості були стильні красуні і молоді бізнесмени на дорогих автівках.

На Тоню одразу звернув увагу Денис – власник місцевої мережі продуктових магазинів. Він був старший на 9 років, але виглядав молодше за свій вік. Денис розлучився два роки тому, дітей не було. Навіть за стоичними мірками він був досить заможним, мав свій особняк, інвестував в будівництво. В цей же вечір він запропонував разом поїхати на Новий рік до Франції, покататися на лижах.

Тоня завжди була розумною дівчиною, тому не стала відразу кидатися в близькі стосунки. Вона погодилася поїхати за умови, що у неї буде окремий номер, і платити за себе вона буде сама. Денис ще більше заповажав Тоню. Йому такі дівчата ще не зустрічалися. Зазвичай всі самі на нього «вішалися» і відразу заглядали до нього в гаманець.

Після канікул у Тоні було багато роботи – почався сезон розпродажів. Денис намагався часто приїжджати до неї у Київ, водити по дорогих ресторанах, робити приємні сюрпризи і подарунки. На 8 березня він запросив її в ресторан на даху хмарочоса, де організував романтичну вечерю. Денис зізнався, що закохався в неї з першого погляду і хоче будувати з нею серйозні стосунки. Тоня, звичайно ж, не встояла.

Після першої ночі, проведеної разом, Денис зробив Тоні пропозицію і подарував каблучку з величезним діамантом. Вона відповіла, що не варто поспішати, потрібно все обдумати, адже вони знайомі лише кілька місяців. Вони зустрічалися ще три місяці, багато говорили про майбутнє, будували спільні плани. Обговорювали дату весілля, медовий місяць, інтер’єр будинку і навіть спільну старість.

Весілля відсвяткували влітку у вузькому колі рідних і близьких, і відразу ж полетіли на Майорку. Тоня звільнилася з роботи і переїхала до Дениса. Оздоблення було закінчене, потрібно було вибирати меблі. Ось тут у Тоні настав ступор, вона гортала журнали, дивилася сайти в інтернеті, навіть відвідувала виставки, але нічого не змогла підібрати. Вона натякнула, що може найняти дизайнера, але чоловік був проти. Він вважав, що дружина повинна впоратися сама, тим більше в грошах він її особливо не обмежував.

Тоді вона поїхала в салон готових інтер’єрів і просто замовила все цілком. Коли будинок був готовий, Тоня засумувала. Чоловік майже весь час був відсутній, часто допізна. На вихідних він любив з’їздити з друзями на полювання або в більярд. Подруг тут у Тоні не було, всі залишилися в Києві.

У якийсь момент вона запитала чоловіка про майбутніх дітей і була приголомшена від його відповіді. Виявляється, Денис не хотів дітей. Він говорив, що ще не достатньо заробив, що у нього немає часу, і взагалі зараз погана екологія і не стабільна економічна ситуація, навіщо ризикувати. Він мріяв побудувати бізнес в Україні і виїхати з дружиною жити в Європу. Дитина в його плани не вписувалася.

Тоня була дуже засмучена. Їй було вже 28 років, і вона хотіла нормальну сім’ю. Вона щиро сподівалася, що чоловік змінить свою думку. А поки вона вирішила теж зайнятися бізнесом, щоб не бути домогосподаркою. Тоня вмовила чоловіка допомогти відкрити їй невеликий бутік одягу в новому торговому центрі. Вона три місяці займалася підготовкою, сама розробила дизайн, закупила меблі, замовила вивіску і поліграфію. Тоня прямо розквітла від своєї нової справи.

Але тут вже Денис здивувався: чому вдома дружина нічого не могла зробити, а в своєму магазині швидко все влаштувала в кращому вигляді? Коли до урочистого відкриття бутіка залишалося три тижні, Денис раптом кудись зник. Тоня не знала, що думати. На дворі був листопад, на кшталт сезон полювання ще не почався. Вона запитала у його батьків, але ті сказали, що в його справи не лізуть. Спільні знайомі теж нічого не знали. А його двоюрідна сестра натякнула, що він міг поїхати на море з колишньою дружиною.

Тоня майже не їла і не спала три дні. Коли Денис з’явився вранці в понеділок, він почав говорити якісь дивні речі. Він не такою уявляв свою дружину. Хотів, щоб вона сиділа вдома, готувала, чекала його з роботи, а не займалася своїм бізнесом. Навів в приклад свою матір, яка все встигала, і по дому, і в бізнесі батькові допомагає, і бухгалтерію веде. Коли він сказав, що їм, напевно, краще розлучитися, Тоня навіть не встигла нічого відповісти, як знепритомніла.

Прокинулась вона в лікарні з діагнозом «нервове виснаження». Чоловік надіслав квіти і оплатив люкс-палату, але сам не приходив. Один раз зайшла його мати, сказала, що лікування вони оплатять, магазин відкрити допоможуть, а далі вона сама. Тоня вийшла з лікарні через тиждень, підписала документи на розлучення. Абсолютно без задоволення готувала вечірку з нагоди відкриття бутіка. Свято було призначено на 15 грудня, день їхнього знайомства. Денис приїхав на 5 хвилин, подарував квіти і відразу пішов.

Справа у Тоні не пішла. Вона ніяк не могла знайти хороших продавців, і з поставками були проблеми. Сама працювала з ранку до ночі, навіть іноді доводилося мити підлогу замість прибиральниці. Через півроку магазин довелося закрити, так як борги віддавати було нічим, бізнес виявився збитковим. З одного боку Тоня навіть була рада, її в цьому місті нічого більше не тримає. І вона поїхала до столиці, щоб «злечіть» рани і набратися сил …

Батьки і подруги запитували, що сталося, чому вони розлучилися, але Тоня нічого толком не могла відповісти. І тільки через багато років, вона зрозуміла, чому не склався її шлюб.

Фото ілюстративне – bit.uа