fbpx

Коли і чому заборонено одружуватись та вінчатись?

Багато молодят серйозно ставляться до вибору дати весілля, і це абсолютно правильно. Адже всі ми, вступаючи в шлюб, розраховуємо на те, що він буде довгим і щасливим. Тим більше це важливо, якщо ви збираєтеся не просто зареєструвати стосунки в рацчі, але ще і пройти через таїнство вінчання. У які дні можна укладати шлюб за церковним календарем?

Перш за все вам потрібно вибрати церкву, в якій ви б хотіли повінчатися, і звернутися до священнослужителя. У православ’ї, як і в будь-який інший релігії, існують дні, в які обряд вінчання не проводиться і навіть прирівнюється до гріховної дії. Тому саме батюшка допоможе вам визначиться з датою.

Але врахуйте, що пройти обряд вінчання ви зможете лише в тому випадку, якщо обидва пройшли хрещення і дотримуєтеся однієї віри.

У які дні не можна вінчатися?

Дні, прирівнюються до пісних – вівторок і четвер.

День, що йде перед неділею, або, відповідно до церковних традицій, перед «Малим Великоднем» – субота.

Великдень.

Великі церковні свята, такі як Різдво Христове і Хрещення (7 і 19 січня), Вхід Господній в Єрусалим (25 березня), Вознесіння (17 травня) і Преображення Господнє (19 серпня), Воздвиження Хреста Господнього (27 вересня), Введення в храм Пресвятої Богородиці (21 листопада).

Читайте також: Чи можна кoхaтися в піст? – відповідь церкви

П’ять тижнів 2018 року, в які не можна вінчатися вже позаду (7-18 січня, 29 січня-3 лютого, 12-17 лютого, 9-14 квітня, 28 травня-2 червня).

Періоди церковних постів, які в цьому році припадають на 19 лютого-7 квітня – Великий піст; 4 червня-11 липня – Петрів піст ; 14-27 серпня – Успенський піст; 28 листопада-31 грудня – Різдвяний піст.

Якщо ви дотримуєтеся православ’я не варто планувати весілля на червень і грудень 2018 року, так як майже весь цей період триває піст. Краще виходити заміж після закінчення Успенського посту (27 серпня) і до початку Різдвяного (28 листопада).

Джерело.

You cannot copy content of this page