Коли і як правильно прибирати новорічну ялинку аби не втратити благополуччя. Адже прикрашені ялинки і сосни можуть стати причиною проблем і невдач, якщо затримаються після всіх новорічних свят у будинку

Розлучитися з новорічним інтер’єром деколи складно, але робити це необхідно.

Вважається, що ялина перестає залучати щастя в той момент, коли на кінчиках її гілок починають з’являтися коричневі плями. За повір’ям саме так в смереках і соснах накопичується негативна енергетика, і з такими деревами настає час прощатися.

Не менш важливо розібрати дерево, якщо з нього раптово починають падати прикраси. За повір’ями з мешканцями таким чином спілкується домовик, який підказує, що свята завершилися, і прикраси час прибрати до наступного року.

Найчастіше ялини і сосни залишають домівки не відразу після Нового року, а після 14 січня, коли відзначають другий празник – Старий Новий рік. До Водохреща, яке настає 19 січня, дерева намагаються розібрати і прибрати.

Ще одна причина, по якій варто прибрати новорічну ялинку, – розшарування стовбура. Прикмета свідчить, що так позначають себе злі духи, які оселилися в дереві, і вони принесуть в будинок лише неприємності, якщо дерево залишиться в приміщенні.

Як правильно прибрати новорічну ялинку

Вважається, що дерево ні в якому разі не можна викидати з вікна. Тим, хто нехтує порадами, можуть загрожувати неприємності, а бажання, загадані в новорічну ніч, можуть так і залишитися нездійсненними. Живе дерево можна викинути на майданчику для збору сміття або ж віддати на переробку, попередньо забравши всі прикраси.

Прибирати новорічне дерево варто з обережністю: гострі голки можуть розлетітися по всіх приміщеннях і ускладнити прибирання. Ялинку ставлять на шматок плівки або в пакет, акуратно знімають мішуру, кулі та гірлянди, а потім акуратно стукають об підлогу стволом, щоб більшість голок зсипалося і не доставляло проблем при винесенні дерева на вулицю.

Тим, хто живе в своїх будинках, можна вдатися до традиції предків і спалити деревце, примовляючи:

«Невдачі з дому виношу, в минулому році проблеми залишаю, вогнем себе очищаю, успіх залучаю».

За повір’ями зола від новорічних ялин забезпечує хороший урожай, тому її можна зібрати і в період садово-городніх робіт використовувати як добриво.

З штучними деревами все набагато простіше: їх потрібно помити, просушити і акуратно скласти в спеціальні коробки або пакети. Залишати прикраси не потрібно, адже в майбутньому році деякі з іграшок стануть неактуальними.