Коли Марка запитали, чи згоден він взяти за дружину Яну, він мовчав. Голова сільради занервував і запитав ще раз. «Ні» – пролунала відповідь Марка. Що тут почалося! Нас ще не один місяць все село “в зубах носило”

Мене звуть Роман і я живу в Херсонській області. Ми жили з дружиною спокійно, уникаючи скандалів і пліток, намагалися ужитися з усіма. До одного дня, який приніс стільки брехні, яку ми і не заслужили навіть. Наш старший син Марк, частково винуватець всього цього.

Марк поїхав вчитися до Києва і залишився там після інституту. Зрештою, у нього була хороша затребувана спеціальність, і ми прийняли його рішення. Молодший наш син, Анатолій залишився в рідному селі, де незабаром одружився з дочкою сусідки, дуже милою і скромною дівчиною.

Марку все не щастило з жінками. У тридцять років у нього за плечима було два тривалих романи. Марина і Яна були легковажні і меркантильні, використовували його задня наживи. Коли він розлучився з Яною, ми з дружиною зраділи. Ми думали, що це найгірше, що траплялося, але доля повернула інакше.

Після трьох місяців, як син розбігся з Яною, Марк сказав, що приїде на вихідні. Сказав, що приїде не один, хоче нас познайомити з кимось. Ми були стурбовані, так як з розставання минуло не так багато часу.

Марк приїхав. Він подзвонив у двері, хоча у нього був ключ. «Привіт, тату!», – сказав Марк мені, його погляд був прикутий до землі. «Всім привіт!», – почувся голос Яни через плече Марка, який, на жаль, не сплутаєш ні з ким. Я почав підозрювати недобре, подумки готуючи себе до чергових ударів долі. У будинок увійшла здивована дружина, на обличчі якої читалося нерозуміння.

“У нас буде дитина”. – Яна не стала тягнути час і відразу взяла бика за роги. Марк просто стояв, опустивши очі, боячись нашої реакції. Пізніше, залишившись з сином наодинці, ми з дружиною поставити всього одне питання питання, що мучило нас питання: «Ти впевнений, що це твоя дитина?»

«Вона сказала, що це сталося, перед розставанням. Вона дізналася вже, коли ми розбіглися», – зізнався Марк.

Я лаяв його за легковажність. Я нічого не маю проти дітей, навпаки. Але нехай вони будуть з любові. Через Яну Марк досить страждав. Вона вступала в три інститути, і ніде не довчилася, на думці у неї були лише гроші. Я знаю, що Марк часто робив їй дорогі подарунки.

«Ви повинні одружитися», – сказала моя дружина, і не потрібно пояснювати, що чоловік має брати на себе відповідальність через те, що вони чекають дитину. Дружина не сприймає цивільні шлюби, вона вважає, це гріхом. Нам нічого не залишалося, як поспішно готуватися до весілля.

Яна була щаслива, Марко не був налаштований настільки позитивно. Весілля вирішили святкувати в нашому селі. Марк перестав посміхатися, просто ходив від вікна до вікна. Яна постійно посміхалася, розповідала Марку про свої плани. Він не виявляв зацікавленості ні в чому. Швидше за все, через стрес.

Але якби ми знали, що у нього на думці, напевно, ми могли б запобігти скандалу і такому приниженню на все село. Настав день весілля, ми всі пішли в сільраду на реєстрацію шлюбу, потім нас чекали в церкві на вінчанні, на ньому наполягла моя дружина. Щаслива наречена в білій красивій сукні, але Марк, схоже, не був щасливий. У мені піднялася хвиля невдоволення. Я розумів, що він це заслужив.

Коли Марка запитали, чи згоден він взяти за дружину Яну, він мовчав. Голова сільської ради занервував і запитав ще раз. «Ні». – пролунала відповідь Марка. Що тут почалося!

Голова став заспокоювати Марка, думаючи, що це від хвилювання, Яна почала щось говорити. Ми ніби опинилися в якомусь фільмі.

«Я знаю, що це не моя дитина. Я чув твою розмова з подругою кілька днів тому». – Він повернувся до Яни, яка почала плакати. Це була ганьба. Яна втікла з сільради, і половина гостей послідувала за нею. У селі, після того, що сталося, люди довго показували на нас пальцем.

Якби Марк сказав мені, що він знає правду, то ми змогли б уникнути багатьох витрат. Замість весілля, ми просто так закотили бенкет сусідам, запросивши всіх. Не пропадати ж харчам. Я злюся на Марка, але часто ловлю себе на думці, що в чомусь він має рацію. Помста так приємна.

Фото ілюстративне спеціально для Особлива